Seçimlerde 150 bin polis görev yapacak

Seçimlerde 150 bin polis görev yapacak

Mısır'da 16-17 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde yaklaşık 150 bin asker ve 150 bin polis görev alacak.

Mısır'daki askeri bir kaynağın AA muhabirine verdiği bilgiye göre, ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminde yaklaşık 300 bin güvenlik görevlisi asayişi sağlayacak.

Askeri yetkili AA'ya yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turundan dersler aldık, şimdi güvenlik görevlilerini, seçimde nasıl hareket edecekleri konusunda eğitiyoruz. Silahlı kuvvetler kesinlikle ne Mursi'nin ne de Şefik'in yanındadır. Tarafsızız. Ordu Mısır halkının karar ve iradesine saygı duyacak" dedi.

Megafonlu araçlarla halk arasında gezen ve onlara tavsiyelerde bulunan özel bir birim oluşturduklarını belirten askeri yetkili, "25 Ocak devriminin ardından seçimle gelecek ilk cumhurbaşkanını hep birlikte kutlayacağız"
ifadesini kullandı.

Araçlardan, "Vefakar Mısır halkı, 7 bin yıllık bir kültürün sahibi olduğunuzu ilk tur seçimlerde tüm dünyaya gösterdiniz, şimdi büyük Mısır halkının arzularını yerine getirmek için ikinci tura gidiyorsunuz" ibaresi yer alan
bildiriler dağıtıldı.

16-17 Haziran'da Müslüman Kardeşlerin adayı Muhammed Mursi ile eski yönetimin başbakanı Ahmet Şefik, cumhurbaşkanlığı için yarışacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS