Kamu kurumlarına fotoğraf yasağı

Kamu kurumlarına fotoğraf yasağı

Mısır'ın yeni cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, kamuya ait binalarda fotoğraflarının asılmasını yasakladığı, kutlamalar için yapılacak masrafların da halka faydalı hizmetlere tahsis edilmesini istediği bildirildi.

Geçici olarak cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevini yürüten Yasir Ali, düzenlediği basın toplantısında, Mursi'nin, cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasının ardından kamu kurumları ve yurtdışındaki temsilciliklerde resimlerinin asılmasına kesin olarak karşı olduğunu belirtti.

Sözcü, Mursi'nin, şahısların geçici ancak Mısır'ın baki olduğu gerekçesiyle cumhurbaşkanının değil Mısır'ın sembol olmasını istediğini ifade etti.

Yasir Ali, Mursi'nin cumhurbaşkanlığı görevini üstlenmesinin ardından, resmi kurum ve kuruluşlara derhal bu yönde bir talimat vereceğini, aksi yönde hareket edenlerin de cezalandırılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü, Mursi'nin cumhurbaşkanı seçilmesi münasebetiyle kutlamalar için masraf yapılmasına da karşı olduğunu, paraların halka hizmet için harcanmasını istediğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS