Obama ve Romney son kez kozlarını paylaştılar

Obama ve Romney son kez kozlarını paylaştılar

Amerika'da 6 Kasım'da yapılacak seçimlere artık 2 hafta var. Kritik seçimler öncesi başkan adayları Barack Obama ve Mitt Romney üçüncü ve son kez canlı yayında kozlarını paylaştı. 90 dakika süren seçim düellosunun ana gündem maddesi bu kez dış politikaydı.

Başkan adaylarının son kritik tartışması, Florida'nın Boca Raton kentindeki Lynn Üniversitesi'nde gerçekleşti. Dış politikaya ağırlık verilen düelloda adaylar; Libya, Suriye, İran, Afganistan, Pakistan ve Çin'le ticari ilişkiler konusunda kozlarını paylaştı. 


Obama, iktidarı süresinde Irak'tan çekildiklerini, Afganistan'dan tamamen çekilmeye hazırlandıklarını ve El Kaide lideri Ladin'in öldürüldüğünü söyledi.


Romney ise Obama'yı Amerika'nın Orta Doğu'daki en yakın müttefiki İsrail'le ilişkileri germekle suçladı, rakibini daha çok ekonomi üzerinden vurmaya çalıştı. Cumhuriyetçi aday, "dünyada daha etkili olabilmek için önce ekonomiyi rayına sokmalıyız" dedi.


Kritik düellonun sonunda Obama "dört yıl boyunca halkın sesine kulak verdik, bundan sonra da devam edeceğiz" diyerek oy istedi.


Romney ise konuşmasını "Obama'nın yolunu tercih ederseniz ekonomi konusunda sonumuz Yunanistan gibi olur" diyerek bitirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS