İran:"Bu Türkiye'nin zararına"

İran:"Bu Türkiye'nin zararına"

İran:"Bu Türkiye'nin zararına"

İran Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, Batılı yabancı güçlerin İslam ülkelerindeki varlıklarının, bu ülkeler arasında ihtilaf ve soruna neden olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vahidi, İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan çatışmalar ve Türkiye-Suriye sınırına yerleştirilecek Patriot füzelerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

"Batılı yabancı güçlerin, İslam ülkelerindeki varlıkları, her zaman bu ülkeler arasında soruna ve ihtilafa yol açmıştır" diyen Vahidi, "Patriotların yerleştirilmesi, güvenlik oluşturması bakımından hiçbir etkisi olmayacak, bu Türkiye'nin zararınadır" iddiasında bulundu.

Vahidi, "Batılılar, sürekli olarak kendi çıkarlarını düşünüyor. Biz, onların bu bölgedeki varlıklarına karşıyız" diye konuştu.

"İran'ın, Suriye'de Esed güçlerini eğittiği" haberleriyle ilgili birsoruyu cevaplayan Vahidi şunları kaydetti: "Suriye, güçlerinin İran tarafından eğitilmesine ihtiyaç duymuyor. Çünkü Suriye güçlü bir orduya sahip ve siyonist rejime karşı hazırlığını yapmış."

Suriye'nin halihazırda bazı iç sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirten Vahidi, "Bu sorunlar, terörist grupların varlığı ve çirkin eylemlerinden kanyaklanıyor" ifadesini kullandı.