AB'den Arnavutluk'a 82 milyon euro

AB'den Arnavutluk'a 82 milyon euro

Arnavutluk Entegrasyon Bakanı Majlinda Bregu ve Avrupa Birliği Misyon Başkanı Ettore Sequi arasında imzalanan İPA Çerçeve Anlaşmayla Arnavutluk'a 82 milyon Euro yardım verildi.

Entegrasyon Bakanı Bregu, alınan yardımın 4 projede kullanılacağını açıkladı.

Paraların Vlores çevre yolun yapımında, Velipoje' de atık suların arınması için tesislerin inşaatında, Lezhe, Fier ve Cerrik' te ki  mesleki orta okulların onarımında ve az gelişmiş bölgelerde altyapının iyileştirmesinde harcanacağını söyledi.

Avrupa Birliği Tiran Büyükelçisi Ettore Sequi, Avrupa Birliği içinde ekonomi krizin var olduğu bir dönemde Arnavutluk'a verilen 82 milyon Euro'luk finansal yardım paketin en iyi şekilde kullanılmasını istedi. 1991 yılından bu zamana kadar toplam 1milyar 400 milyon Euro yardım yapıldığını da hatırlattı.

Büyükelçi Sequi, "Biz , Arnavutluk Parlamentosunun daha iyi çalışmasını, AGİT ve ODIHR' nın önceliklerinin uygulanmasını, Kamu İdaresinin daha profesyonel ve şeffaf çalışmasını, hukuk ve adaletin gecikmemesini,organize suçlar dahil olmak üzere her düzeyde yolsuzlukla mücadeleyi bekliyoruz'' dedi.

İmzalanan Anlaşmada, Arnavutluk'ta ki Roman toplumu için 1 milyon 500 bin Euro  belirlenmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS