Yunanistan'a doğalgaz akışı başladı

Yunanistan'a doğalgaz akışı başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, geçtiğimiz hafta doğalgaz akışında yaşanan aksama nedeniyle Yunanistan'a verilen doğalgazı durdurmak zorunda kaldıklarını, bugünden itibaren komşu ülkeye doğalgaz akışını yeniden başlattıklarını söyledi.

Erciyes Kar Festivali'nin olumsuz hava koşulları nedeniyle Erciyes Dağı yerine kent merkezinde yapılması üzerine, Büyükşehir Belediye Meclis salonundaki açılış toplantısına gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yunanistan'a yeniden doğalgaz verilmeye başlandı

Geçtiğimiz hafta doğalgaz akışında yaşanan aksama nedeniyle Yunanistan'a verilen doğalgazı durdurmak zorunda kaldıklarını belirten Bakan Yıldız, "Ancak dayanamadım. Bu bir insani olay, zorda kaldılar. Aynı sıkıntıları biz de yaşadık. Onların da ne hissettiğini biliyorum. Yunanistan'daki değerli meslektaşımın da bize gaz konusunda ricası oldu. Bunun üzerine Ukrayna'ya yaptığım ziyarette meslektaşımla konuyu görüştük. Yunanistan'a verebilmek için doğalgaz takviyesi istedik. Onlar da sağ olsun depolardan bize komşu ülke için gaz vermeyi kabul ettiler. Bugünden itibaren Yunanistan'a doğalgaz vermeye başladık" dedi.

Türkiye'de gerek doğalgaz gerekse elektrikte sorun yaşanmadığını ifade eden Yıldız, Avrupa'da 600 kişinin donarak öldüğünü, Türkiye'de ise böyle bir durumun yaşanmadığını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS