Lassa, Avustralya kıtasına adım attı

Lassa, Avustralya kıtasına adım attı

Dünya üzerinde toplam 5 bin satış noktası bulunan, 50'den fazla ülkede 75 iş ortağıyla faaliyet gösteren Lassa, Tyremax grup ortaklığıyla Avustralya pazarına da giriş yaptı.

Brisa'dan yapılan açıklamaya göre, Brisa çatısı altında geliştirilen ve tamamen Türk üretimi olan Lassa lastikleri, dünya üzerinde 50'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracata bir yenisini daha ekledi.

Avustralya pazarına giren Lassa, buradaki otomobil kullanıcılarını da Lassa kalitesiyle tanıştırmayı hedefliyor.

Avustralya pazarında binek, SUV ve hafif ticari araç lastiklerinin satışını yapacak olan Lassa, 2013 yılı sonuna kadar 100 bin adet lastik satmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Brisa Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Halit Şensoy, Avustralya pazarının kendileri için çok önemli olduğunu ve bu pazara giriş yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Şensoy, "BRİSA olarak uluslararası pazarlarda büyüme ve yeni pazarlara genişleme stratejimiz çerçevesinde Avustralya pazarına girişimiz bizim için önemli bir hamle oldu. Üretim tesislerinin sınır tanımadan tüm dünyaya yayıldığı ve uluslararası ticaret üzerindeki engellerin giderek azaldığı bir dünyada, BRİSA olarak hedefimiz, geleneksel ihracatçı pazarlar olarak bilinen Uzakdoğu pazarları da dahil olmak üzere, bölge farkı gözetmeden markamız için önemli ve potansiyel pazarların hepsinde bayrağımızı dalgalandırarak buralardaki tüketiciyi LASSA kalitesiyle tanıştırmak. Yüksek gelir düzeyi ve kaliteli bir araç parkı olan Avustralya da bu anlamda öncelik verdiğimiz pazarlardan biri" değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bililere göre, toplam ihracatının yaklaşık yüzde 60'lık payını Avrupa ülkelerinin oluşturduğu Lassa, Avrupa dışındaki alternatif pazarlara yönelik olarak ihracat yapmaya da büyük önem veriyor.

Son olarak Rusya-Kaliningrad ve Beyaz Rusya, Ekvador, Kongo, Uruguay, Hırvatistan ve Bosna Hersek pazarlarına yatırım yapan Lassa, Avustralya pazarında da bir Türk markası olarak yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS