Bakan Günay'a ay yıldızlı dövme

Bakan Günay'a ay yıldızlı dövme

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay açılışını yaptığı EMITT fuarında standları gezdi. Günay, mısır standında bileğine kınayla ay yıldız ve çiçek dövmesi yaptırdı.

16. EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın açılışı Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Açılışa, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Arjantin Turizm Bakanı Carlos Enrigue Mayer, Filistin Turizm Bakanı Khuloud Daibis, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili katıldı.

9 - 12 Şubat tarihleri arasında açık kalacak fuara 60'ın üzerinde ülke ve 4 bin 500 davetlinin katılması bekleniyor. Fuarın onursal ülkesi Arjantin oldu. EMITT Fuarına bu yıl ilk kez katılan ülkeler ise Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Macaristan, Malezya, Slovenya ve Venezuela.

Konuşmaların ardından Bakan Günay, önce Arjantinli bakanla birlikte eline baget alarak varile vurdu.

Ardından açılışa özel yapılan tango gösterisini izledi. Günay daha sonra kurdela keserek fuarın açılışını yaptı ve fuardaki standları gezdi.

Önce Lübnan standını ziyaret eden Günay ardından KKTC standına geçti. Günay, KKTC standında anı defterini imzalayan Günay, ardından KKTC'ye özgü olan bir çeşit bisküvi olan çitlemit yedi.

Günay, Mısır standında sağ bileğine kınayla ay yıldız ve çiçek dövmesi yaptırdı ardından da Firavun kıyafeti giyen görevliyle fotoğraf çektirdi.

Günay son olarak, Malezya standında dans gösterisi izleyerek dansçıyla fotoğraf çektirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS