"Kizum, sen bunları nasıl yapayisun?"

"Kizum, sen bunları nasıl yapayisun?"

Rize Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Yaz Spor Şenliği'nin açılışında basketbol ekibi gösteri sundu. Havada ters dönerek basket atan kız sporcuyu gören 65 yaşındaki Hacer Acar alana girerek sporcu kıza sarıldı, yöre şivesiyle, "Kizum, sen bunları nasıl yapayisun? Aferun sana" dedi.

Rize Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen ve 22 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında çeşitli sportif etkinliklerle sürecek olan Yaz Spor Şenliği, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle açıldı.

Törene Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan Talu ile davetliler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Yaz Spor Şenliği'nin açılışında, 'Action team' adlı basketbol şov ekibinin sunduğu gösteri ilgiyle izlendi. Gösteri sırasında havada ters dönerek basket atan kız sporcu izleyenlerden alkış aldı.

Bu sırada alana giren Hacer Acar sporcu kıza sarıldı, yöre şivesiyle konuşarak, "Kizum sen bunları nasıl yapayisun? Aferun sana" dedi. Gördüğü ilgi karşısında bir süre şaşkınlık yaşayan genç kız da Acar'a teşekkür etti.

Yaz spor şenlikleri daha sonra Trabzon Belediyesi Mehteran takımının konseri ve kortej yürüyüşü ile devam etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS