Banliyö treninde dehşet!

A A

01.01.1901 - 02:58 Son Güncelleme:

Kadıköy'de, bebek arabası içindeki çocuğunu banliyö trenine bindirirken kapıların kapanmaya başlamasıyla panikleyen Ebru Güntekin Ilıcalı, vagon ile peron arasına düştü. Hareket eden trenin altında 20 metre sürüklenen talihsiz kadın hayatını kaybetti.

Banliyö treninde dehşet!

Olay, Feneryolu tren istasyonunda saat 12.30 sıralarında meydana geldi.

Okan Üniversitesinde İngilizce okutmanlığı yapan Ebru Güntekin Ilıcalı, 3 yaşındaki oğlu Ege ile birlikte trene binmek için Feneryolu istasyonuna geldi.

Haydarpaşa-Pendik seferini yapan 14074 sefer sayılı banliyö treninin perona girmesinin ardından Gültekin, içinde oğlu bulunduğu bebek arabasını vagonun kapısından içeri soktu.

Bu sırada, trenin kapılarının kapanmaya başladığını gören Ebru Güntekin Ilıcalı, panikleyerek vagon ile peron arasına düştü.

Banliyö treni hareket etti. Trenin altında 20 metre kadar sürüklenen Ebru Güntekin Ilıcalı (41) feci şekilde hayatını kaybetti. Tren, olayı gören vatandaşların imdat fren kolunu çekmesinin ardından yaklaşık 100 metre sonra durabildi.

Annesinin öldüğünden habersiz 3 yaşındaki oğlu Ege , istasyon görevlileri tarafından hareket amirliğine götürüldü. Görevliler, sürekli olarak annesini soran çocuğu çikolata vererek teselli etmeye çalıştı.

Kazanın ardından makinist gözaltına alınırken, banliyö seferleri, bir süre Haydarpaşa- Erenköy istasyonları arasında tek hat üzerinden gerçekleştirildi.

Ebru Güntekin'in Ilıcalı’nın cesedi, yapılan incelemelerin ardından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Polis kazayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.