Sınırdaki mayın canlarını alıyordu

Sınırdaki mayın canlarını alıyordu

Türkiye- İran sınırında koyunlarını otlatan iki amca çocuğu, buldukları mayının patlaması sonucu yaralandı. Patlama sesini duyan köylüler tarafından hastaneye kaldırılan kuzenleri Vali Mehmet Tekinaslan ziyaret etti.

Doğubayazıt'ın Dağdelen Köyü'nde oturan amca çocukları 17 yaşındaki Ömer ve 13 yaşındaki Erkan Demir, Türkiye- İran sınırına yakın bölgede koyunlarını otlatmaya gitti. Bugün saat 12.00 sıralarında buldukları bir mayınla oynamaya çalışan kuzenler, meydana gelen patlama sonucu yaralandı. Patlama sesini duyan köylüler tarafından çocuklar, Doğubayazıt Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuklardan Erkan Demir, ambulansla Erzurum'a sevkedildi. Tedavi ve soruşturma sürdürülüyor.

Çocukları hastanede ziyaret eden ve "Geçmiş olsun" dileğinde bulunan Vali Mehmet Tekinaslan, mayının yağmur suları ile taşındığını, olayın 70'inci hudut taşında meydana geldiğini bildirdi. Olay yerinin sınırda ve askeri yasak bölge olduğunu hatırlatan Vali Mehmet Tekinaslan, uyarı levhalarının da dikkate alınmadığını belirtti. Ailelerin çocuklarını uyarmaları gerektiğini anlatan Vali Tekinaslan, "Allah esirgemiş, çocukların sağlık durumlarında endişe edecek bir şey yok" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS