Hırsızlığı "330" rakamı ortaya çıkardı

Hırsızlığı "330" rakamı ortaya çıkardı

Konya'da çalıntı halıdaki "330" rakamından yola çıkan polis, ev hırsızlığına karıştığı öne sürülen 3 kişiyi yakaladı. Güven timleri, merkez Karatay ilçesinde şüpheli hareketlerde bulunan Münir T. (27), Bahadır U. (35) ve Mehmet B'nin (44) yanlarında getirdikleri malzemeleri ikinci el eşya alımı yapan bir iş yerinde satmaya çalıştığını fark etti.

Şüpheliler, kendilerine ait olduğunu öne sürdüğü malzemeleri paraya sıkıştıkları için satmak istediklerini belirtti. Polis, satılmaya çalışılan halının arkasında adı bulunan halı yıkama şirketine telefonla ulaştı.

İş yeri sahiplerine halının özelliği ve arkasında yazan "330" rakamı söylendiğinde olay ortaya çıkarıldı. İş yeri sahipleri, halının Cihanbeyli ilçesindeki bir gurbetçi aile tarafından daha önce kendilerine yıkatılmak için getirildiğini, halının arkasına da müşteri numarası olarak "330" rakamını yazdıklarını belirtti.

Gurbetçi ailenin ilçedeki evine giden güvenlik güçleri, söz konusu malzemelerin buradan çalındığını tespit etti. Münir T, Bahadır U. ve Mehmet B. gözaltına alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS