Sıcaklar devam edecek

Sıcaklar devam edecek

Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 1 ile 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuzeydoğu, Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI:

Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının oluşturacağı olumsuzluklara karşı; özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00–16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS