Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak?

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Antalya, Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimleri, Balıkesir'in Edremit, Burhaniye ve Havran ilçeleri ile öğle saatlerinde Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), Güney Ege'de güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S)eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle güney ve güneybatı, yer yer güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), Güney Ege'de güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Uyarılar


Kırklareli ve çevre ilçeleri için yerel kuvvetli yağış uyarısı:
Trakya'da aralıklarla beklenen sağanak ve gök gürütlülü sağanak yağışın öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kırklareli ili ve çevre ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı:
Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), Güney Ege'de güney ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS