Yapı Kredi Yayınları'ndan son çıkanlar...

Yapı Kredi Yayınları'ndan son çıkanlar...

Yapı Kredi Yayınları'ndan çocuklar ve yetişkinler için 6 yeni kitap...

Grendel

Eğer sanatın fikirleri güzel idiyse bu sanatın kabahatiydi, Ozan’ın değil. Bir kör seçici, neredeyse bir çılgın: Bir kuş. Ormanda tatlı tatlı şakıyan kuşlar var diye insanlar birbirlerini daha nazikçe mi öldürdüler?

Anglo-Sakson edebiyatının en eski ve en ünlü destanı Beowulf’taki korkunç canavar Grendel’in gözünden insan varoluşu…

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Grendel kitabında dışlanmış, yalnız ve ötekileştirilmiş roman kahramanı Grendel, insanla sürdürdüğü savaşı bir de kendi bakış açısından anlatıyor.

Gardner kendisine dünya çapında ün kazandıran bu romanda, sadece korkunç görüntüsünden ibaret bir varlığa, bir iç dünya ve ruhsallık katarak onu çağdaş edebiyatın en unutulmaz antihümanist ve nihilist kahramanına dönüştürüyor.                               Aksakallı Havabakan Antal Bey


Melek Çolak, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Aksakallı Havabakan Antal Bey’de Türk meteorolojisinin kuruluş hikayesini anlatıyor.

Türkler muazzam çaba ve kararlı çalışmayla modern Türkiye’yi Asya’dan çıkarmaya çabalıyorlar. Şimdiden hayran kalınacak sonuçlar ortaya konuldu. Bu çalışma bir 10 yıllık da değil. Küçük Asya şimdi değişti.

Mükemmel ortaokullara ait zihniyet sonucunda yeni nesil Türk, kaderci zihniyetini yenmeye muktedir olacak. Devlet başkanına ve bakanlarına, yabancı uzmanlardan oluşan muazzam bir kadro yardım ediyor.

Uzmanların çok zor görevleri var. Çünkü yabancı çevrede idrak daha zor; çoğu kez, daha az aydına sahip olan ama yine de büyük makamı dolduran, sıklıkla uzmanların yanında daha uzman olmayı isteyen eski Türklerin kıskançlığıyla ve güvensizliğiyle baş edebilmeleri gerekiyor.

Mucize kâbilinden bir görevle, bugünkü Türkiye’yi yüz yıllık geri kalmışlığından çıkarmak konusunda başarılı olacak olan Gazi Kemal Paşa’nın aydın ve istekli birçok kurmayı var.

Mimarlık Zor Sanat

60 yıla varan meslek yaşamında birçok başarılı projeye ve uygulamaya imza atan Doğan Tekeli, bu kez Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Mimarlık Zor Sanat kitabında anılarıyla karşımızda.

Türkiye’nin mimarlık ortamının son 60 yıldaki değişen ve değişmeyen yönlerine acı tatlı olaylarla örülü tanıklıklar olarak da okunabilecek anılar, okuru kimi zaman gülümsetecek, kimi zaman da düşündürecek ayrıntılarla dolu.

Kamu yöneticileri ile özel sektördeki işverenlerin mimarla ve mimarlıkla ilişkilerini sergileyen ibret verici örnekler, ülkeye yön verenlerin sanata ve sanatçıya bakışını da çarpıcı biçimde yansıtıyor.


-ÇOCUK KİTAPLARI-


Bay Tavşan’ın Bir Fikri Var


Bay Tavşan’ın tek istediği, biraz otları kemirmek, çayırda koşup oynamak, rahatsız edilmeden güzel havanın keyfini çıkarmaktır.

Ama o da ne? Kocaman bir köpek peşine düşmüştür bile. Hem de görünürde hiçbir neden yokken...

Bay Tavşan çok korksa bile bu haksızlığa bir çözüm bulmaya kararlıdır. Olup biteni öteki tavşanlara anlatır ve birlik olup köpeğe öyle bir sürpriz hazırlarlar ki...

Birlikten her zaman kuvvet doğar. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Bay Tavşa’ın Bir Fikri Var kitabı bunu sizlere anlatacak, hem de çok eğlenceli bir biçimde...
Yalvaç Ural’dan: İyi Geceler Bozi


Havalar soğumuş, inden dışarı çıkamayan Bozi’nin canı sıkılmaya başlamıştır. Yağmur dinince annesi ayıcığa dışarı çıkması için izin verir.

Ormanda gezinirken, kış hazırlıkları içindeki hayvanlara rastlayan Bozi, çok üzüleceği bir şey öğrenir: Annesiyle birlikte kış uykusuna yatacaktır. Kimi arkadaşlarının yaşadığı kış eğlencelerinden uzak kalacağını öğrenen Bozi’nin iyice neşesi kaçar.

Ne yapmalı, ne etmeli de kış uykusuna yatmaktan kurtulmalıdır?

Annesini uyutup inden kaçmayı başaran Bozi, hayal ettiği eğlencelere kavuşur mu acaba?

Yalvaç Ural’ın Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan İyi Geceler Bozi kitabı, Cansu Kaykaç’ın resimleriyle yeni bir boyut kazanıyor.Yaşlı Kadın ve Papağan


İngiliz edebiyatının en önemli kadın yazarlarından Virginia Woolf, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Yaşlı Kadın ve Papağan adlı çocuk romanında Bayan Gage ve papağanının gizemli hikayesini anlatıyor.

Yaşlı Bayan Gage, köpeğiyle birlikte yoksul bir hayat sürüyordu.

Günlerden bir gün kapısını çalan postacı bir mektup getirdi. Bayan Gage’in kardeşi ölmüş, her şeyini ona miras bırakmıştı. Heyecanla yola çıkan yaşlı hanım, mirası almak için kardeşinin yaşadığı kasabaya varınca onun kendisine beklenmedik bir şey daha bıraktığını öğrendi: Kül rengi bir papağan! Fakat bilmediği bir şey vardı.

Bu sıradan bir papağan değil, Bayan Gage’in hayatını değiştirecek bazı sırları bilen çok özel bir kuştu!
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS