Donovan Mixon, Smadja ve Asena Akan bir arada

Donovan Mixon, Smadja ve Asena Akan bir arada

New Jerseyli (ABD) usta besteci/gitarist Donovan Mixon ve Türk müzikseverlerin yakından tanıdığı Tunus kökenli Parisli müzisyen Jean-Pierre Smadja, 22 Haziran Cuma günü saat 21.00'da Tamirane'de gerçekleştirilecek konserde "Brazilian Jazz" performanslarıyla tanınan Asena Akan'a eşlik ediyor.

Cazın farklı "renklerini" bir araya getirecek bu konserde, 8 kişiden oluşan orkestra, Akan'ın yakında çıkacak olan "İstanbul'un İzleri" albümünden parçaların yanı sıra, Mixon ve Smadj'in beste ve düzenlemelerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak.

Müziğinde farklı kültürlerin birlikteliğine önem veren Asena Akan, çalışmalarını "yaşadığı şehrin birikimlerini Cazın evrensel diliyle bir araya getirmek" olarak tanımlıyor.

Donovan Mixon'ın İtalya-İstanbul-Chicago yaşantıları eksenindeki derin caz birikimi ve Jean-Pierre Smadja'in soul ve cazı Arap müziğinin her türlü tınısıyla harmanladığı tarzı İstanbullu müzikseverlere renkli bir müzikal deneyim sunacak.

Ücretsiz gerçekleştirilecek olan konserde orkestra; vokalde Asena Akan, klavyelerde Burç Bora Uyan ve JefGiansily, gitarda DonovanMixon, udda Jean-Pierre Smadja, basta MattHall, davulda Olgun Acar, trombonda Bulut Gülen'den oluşuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS