Arınç, Fetih 1453'ü izledi

Arınç, Fetih 1453'ü izledi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fetih 1453 filmini izledi. Filmi beğendiğini söyleyen Arınç, filmi izlerken duygulandığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akmerkez'deki AFM Sinemaları'nda düzenlenen özel bir seansta Fetih 1453 filmini izledi. Gösterim sonrasında AA muhabirine filmi değerlendiren Arınç, gerçekten müthiş bir film olarak nitelediği Fetih 1453'ün çok güzel bir öyküsü olduğunu söyledi.


Arınç, "Çok duygulu. Biraz ağladım doğrusu. Fethi bütün özellikleriyle anlatmışlar. Oynayanlar da çok güzel oynuyor. Sahneler çok hoş. Efektler, müzik gayet güçlü. Çok başarılı buldum. Faruk Aksoy'u, ekibini, bu filme destek veren herkesi kutluyorum. Gerçekten son yıllarda çekilmiş en muhteşem film. Herkese tavsiye ediyorum" diye konuştu.


Filmin bazı tarihi gerçeklerle örtüşmediğine ilişkin yorumların hatırlatılması üzerine Bülent Arınç, "Film bu. Belgesel değil. Ama genelde bizim bildiğimiz kadarıyla İstanbul'un fethinde yaşanan bütün olayları gayet güzel dramatize şekilde anlatmış. Kurgusu çok güzel. Film eleştirmeni değilim ama izlediğim kadarıyla başarılı buldum" dedi.


Arınç, filmi bazı aile üyelerinin yanı sıra Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ve Akmerkez GYO AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Raif Dinçkök'ün de aralarında bulunduğu bir grupla birlikte izledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS