"Sınırları Aşan Filmler" artık internette!..

"Sınırları Aşan Filmler" artık internette!..

Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıları birlikte film yapmaya davet eden Ermenistan Türkiye Sinema Paltformu'nun ön jürisi açıklandı. Platform, 2010 yapımı filmlerden üçünü internet üzerinden izleyicilere sundu.

Geçtiğimiz günlerde, 2012 yılı film destekleri için çağrı yapan Ermenistan Türkiye Sinema Platformu'nun bu yılki ön jürisi belli oldu.

Platforma yapılan başvurular, Erivan Altın Kayısı Film Festivali direktörü Susanna Harutyunyan, Ermenistanlı tanınmış senaryo yazarı Vahram Martirosyan, Ermenistanlı yönetmen Ara Khanjyan, Ermenistan Türkiye Sinema Platformu danışmanı, belgeselci, yazar Melek Ulagay, Altyazı Sinema Dergisi yazarı, eleştirmen Berke Göl ve yönetmen- yapımcı Özgür Doğan'dan oluşan ön jüri tarafından değerlendirilecek ve nisan ayında İstanbul'da, temmuz ayında Erivan'da gerçekleştirilecek Sinema Destek Fonu'na davet edilecek projeler seçilecek.

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu geçtiğimiz günlerde Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıları bir kez daha birlikte film yapmaya davet etmişti.Sinema Destek Fonu'na son başvuru tarihi 19 Mart 2012 Pazartesi.

Sınırları Aşan Filmler artık internetten de izlenebiliyor


2010 yılı boyunca yapımları platformun da desteğiyle gerçekleştirilen, ilk olarak 2011'de 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde ve 8. Erivan Altın Kayısı Film Festivali'nde gösterilen, ardından yurtiçinde ve dışında pek çok festival programında yer alan Sınırları Aşan Filmler'den üçü ise bu haftadan itibaren platform websitesinden izlenebiliyor.

Gülengül Altıntaş'ın yönettiği "Kaybolmayın Çocuklar", Arthur Sukiasyan'ın yönettiği "Güvercin Ustaları" ve Altan Bal ile Canay Özden'in birlikte yönettikleri "Kukla Tiyatrosu"nu www.cinemaplatform.org adresinden izlenebilir.

Gor Baghdasaryan'ın yönettiği "Komşular" ve Diana Kardumyan'ın yönettiği "Galata" ise fragmanlarıyla platformun internet sitesinde yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS