"Annemizin liginde oynayacaksak..."

"Annemizin liginde oynayacaksak..."

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Telegol programında yaptığı açıklamalarla şike davasından transfere kadar pek çok konuya açıklık getirdi.

Özelikle 3 Temmuz sonrasında yaşanan süreçte sarı-kırmızılıların duruşunda bir değişiklik olmadığının altını çizen Aysal, sadece Galatasaray’ın çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etti.


Transfer konusunda yaşananları da tüm detayları ile anlatan Ünal Aysal’ın konuşmasından satır başları ise şöyle:


"Transfer çalışmalarını ağırdan almamızın sebebi bu ortadaki kaos. Bir adama büyük paralar verip getireceksek mutlaka Avrupa olmalı. Avrupa olmayacaksa bu parayı neden verelim? Sizin tabirinizle 'annemizin liginde oynayacaksak, annemizin futbolcularıyla oynarız"


"Shaqiri için resmi teklifimiz yaptık. Basel, Avrupa liglerinde oynuyor. İlk teklifimiz severek karşılamadılar. Biz 10 milyon euro vermedik. Daha düşük bir rakam verdik. Bonuslarla 13'e kadar geldik. Kulüp birkaç yerden daha teklif aldığını ve o teklifleri değerlendirdikten sonra tekrar bize dönebileceklerini söyledi. Oyuncunun söylediklerine bakarsak Türkiye'de oynamak istiyor. Suarez için de girişimlerimiz oldu. Anderlecht 20 milyon euro vermezseniz, sezon sonuna kadar satmam dedi. Suarez'in normal bonservisi 3-4 milyon euro."


"Arda Turan'ın açıklamalarını duydum ama dediklerini önemsemiyorum. Buna sürç-i lisan diyelim. Gençtir. Geri dönme durumu olursa o zaman karar veririz”


“3 Temmuz'dan bu yana duruşumuzda değişiklik olmadı. Düşüncelerimizi resmileştirmek için TFF'ye uyarı gönderdik. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi'ne güvenimiz ve saygımız çok büyük”


"26 Ocak'taki Genel Kurul'da neyi oylayacağımızı bilmiyoruz. Bugünkü toplantı bence hedeflerine ulaşmadı. Geçtiğimiz cuma günü ciddi kararlar alınsaydı, ben ihtarname göndermeyecektim”


"Kulüpler Birliği'nin ne işe yaradığını anlamadım"


" Aziz Yıldırım'ın son gönderdiği mesaj da 58. madde kaldırılmasın yönünde. Bir kulüp başkanının samimi olmadan böyle bir açıklama yapacağına inanmıyorum. Karşımızda 13-14 senelik bir başkan var. Sözlerine inanmak zorundayız. "


"Fenerbahçe de Galatasaray gibi çok büyük bir kulüp. Küme düşürmek Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevi. Bana siz düşürür müydünüz diye sorarsanız, ben cevap vermem, vermek de istemem"


"Galatasaray, TFF kararı nedeniyle önümüzdeki yıl yurtdışına çıkamazsa, ben Mayıs ayında görevi bırakırım. Bu şartlarda başkanlık yapamam”


"Juventus düştü, ne oldu? Galatasaray da düşecekti ve geri gelecekti. Galatasaray küme düşse; bizim arkamızdan ağlayacaklar mıydı? Hayır."


“Aziz Yıldırım'ın başına gelen benim başıma zor gelirdi. Büyük konuşmayalım ama ben bu mücadeleyi vermezdim. Kendimi, kulübümden soyutlardım. Kendi mücadelemi kendim verirdim"


"Aile içinde her zaman dedikodular olur, dışarıya da çıkar. Biz de transfer görüşmelerini yönetim kurulu yapmaz, transfer komitesi yapar. Transfer Komitesi'nde Fatih Terim de var. Fatih Terim'in 'evet' demediği bir kişiyi kulüp kapısından içeri sokmam.


“Fatih Terim'in alalım dediği bir futbolcu için ise elimden geleni yaparım. Ronaldinho da böyle bir imkan olduğunu ben Fatih hocaya bildirdim. Fatih Terim takımın dengelerini bozabilir dedi. Ben de bu karara saygı duydum. Hoca bana böyle bir şey diyorsa; Messi'yi de getiremem"


"Hocamız çok başarılı ama alıngan bir tabiatı var. Adnan Öztürk çok çalışkan ve bir şeyler yapmak isteyen biri. Adnan Öztürk'ün futbolla alakası yok. Bir takım projelerimizi yönetiyor. Performansından memnunum. Fatih Terim neden Adnan Öztürk'ten rahatsız olsun? Böyle bir şeyin olmadığını düşünüyorum. Varsa da olmaması gerekiyor"


"Hakan Üstünberk çok sevdiğim bir yönetici. Ben de sordum neden ayrıldığını. Ailesine zaman ayıramadığını söyledi. Kimseyi zorlayamıyoruz. Bir art niyet aramadım. Araştırdım ama bir şey bulamadım" sözlerini kullandı.


"Lig 18 takımla oynanıyor. İki takım düşse, iki takım geliyor. Eksik maç oynanmayacak ki. Bir takım zararlar olabilir. Bu bir ticaret ve ticarette de risk var. Yayıncı kuruluş kendini sigorta ettirsin. Böyle bir şirket bulabilirler diye düşünüyorum "


“Ben sürekli olarak geçmişte yapılmış işler için Adnan Polat'a ve ekibine teşekkür ettim. Geçmişle ilgili kötü bir şey benden duymadınız. Adnan Başkan'ın da ne gibi sıkıntılar yaşadığını her gün daha yakından görüyorum”


"Bülent Tulun, Galatasaray'ın bir parçası. Galatasaray'dan biriyle takıştı diye gidecek değil. Bülent benim danışmanım. Onun futbol bilgisine güveniyorum. Fatih Terim ile bir takım sorunlar oldu diye camiadan uzaklaşacak değil. Fatih Hocanın da anlaşıp, anlaşamayacağı insanlar var. Buna bir şey yapamam. Beraber çalışmıyorlar. Ancak çalışanları benim de seçme hakkım var"

Kaynak: Eurosport 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS