Rıdvan Akar'ın yazısına ForzaBesiktas sansürü

Rıdvan Akar'ın yazısına ForzaBesiktas sansürü

Rıdvan Akar, ForzaBesiktas.com sitesi için yazdığı yazıda Çarşı "Fenerbahçemiz" sözcüğünü kullanan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki göstermeye davet etti. Yazı siteden çıkartıldı. Akar sitenin uyguladığı sansüre sert tepki gösterdi. Daha sonra yazı alıntı olarak yeniden siteye eklendi.

Rıdvan Akar sansür üzerine, Vedat Okyar yazarlar forumundaki tüm yazıları sitede bulunan bütün yazılarının kaldırılmasını talep etti. Mesajına "Artık sizlerle yolumuzu ayırıyorum" başlığını veren Akar "Beşiktaşlı olmak için size ihtiyacım yok" notunu bıraktı.

ForzaBesiktas'tan "Alayına gider" mesajı

Bu arada ForzaBesiktas.com sitesinde değişiklik yapılarak sitenin girişine bir mesaj eklendi.

Yazıda şöyle denildi:

"Beşiktaşımızın" değerlerini ayaklar altına alanlara, bunu fırsat bilip "Beşiktaşımıza" ve değerlerine giydirenlere, bunu da fırsat bilip tribüne ve çArşı'ya sallayanlara alayına gider. Çarşı."

Alen Markaryan CNNTurk.com'a konuştu

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Çarşı Grubu Lideri Alen Markaryan bu yazının sosyal medyada kendileriyle ilgili yazılan hakaret ve küfür içeren mesajlara yönelik olarak yazıldığını belirterek mesajın kesinlikle Rıdvan Akar'a yönelik olmadığını söyledi.

Markaryan, Rıdvan Akar'ın yazısının yeniden siteye konulduğunu da belirtti.

İşte Rıdvan Akar'ın o yazısı

CNN TÜRK Haber Müdürü Rıdvan Akar'ın Beşiktaşlı kimliğiyle ForzaBesiktas.com için yazdığı ve kaldırılan yazı şöyle:


"Beşiktaş taraftarı olarak bizler kendimizi Çarşı olarak bilinen o büyük şemsiyenin altında hissederiz. Zira Çarşı pek çok konuda bizim adalet ve vicdanımızla örtüşen bir duruş sergilemiştir. Bunun son örneği Van için gösterilen duyarlılıktı.


Ancak saygınlık zor kazanılan ama çabuk kaybedilen bir haslettir.


Çarşı'nın Pluton'dan Etoo'ya, nükleer santralden Hasankeyf'e kadar pek çok konuda gösterdiği hassasiyeti kendi "varlık nedeni" ile yani Beşiktaş ile de göstermesini beklemek hakkımızdır.


Eğer sevdalısı olduğunuz kulubün başkanı Şike Soruşturması sürecinde Fenerbahçe'yi kurtarmayı kendisine görev edinmişse, eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı doğruları dile getiren -geçmişten beri dost olduğumuz- Altay Kulübünün başkanına "okur, haddini bil" demişse ve en beteri de sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı "Fenerbahçemiz" sözcüğünü böylesine keyfiyet içinde kullanabiliyorsa, Çarşı'nın da bir tepki göstermesini beklemek hakkımızdır.


Aksi takdirde "Çarşı'nın neye karşı" olduğunu sorgulamaya başlarız ki o takdirde Çarşı'yı "Asi" yapan o A mahsun kalır....


Kusura bakmayın arkadaşlar, geçmişte çokça sorgulanan ve sizleri de çok rahatsız ettiğini bildiğim, "Çarşı - yönetim" iddialarını boşa çıkarmak içir tarihi bir fırsat elinizdedir. Bu fırsatı harcamamanızı tavsiye ederim.


En azından o Denizli maçında dayak yiyen Beşiktaşlılar için...isterim.


Benim duruşum ise şudur: Statta iki elimi havaya kaldırır ve çapraz sallarım:


YETER DEMİRÖREN"


Rıdvan Akar'ın yazısının bulunduğu konu Re: Çarşı neden Demirören söylemine karşı değil? adıyla yeniden açıldı.
Ancak forumda Rıdvan Akar'ın orijinal mesajı yerine bir kullanıcı tarafından yapılan alıntı yer alıyor.

ForzaBesiktas.com'un anasayfasına konulan yazıRıdvan Akar'ın yazısının kaldırılması üzerine foruma gönderdiği mesaj.


Rıdvan Akar'ın foruma gönderdiği ve sonradan kaldırılan mesaj

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS