İspanyollar Fransızlara çok kızgın

İspanyollar Fransızlara çok kızgın

İspanyol bisikletçi Alberto Contador’un davasının sonuçlanmasının ardından Fransız Canal+ kanalında yayınlanan bir kukla şov İspanya Tenis Federasyonu’nu kızdırdı. Ünlü İspanyol tenisçi Nadal'la dalga geçilen şov nedeniyle iki ülke arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

İspanyol bisikletçi Alberto Contador'un dopingli madde kullandığı iddiasıyla 2 yıl yarışlardan men cezası almasını alaylı bir şekilde animasyonla sunan Fransız televizyonu Canal, İspanyolları kızdırdı.

Fransız televizyonunda yayınlanan bir animasyon videoda İspanyol tenisçi Rafael Nadal kullanılarak, İspanyol sporcuların dopingle başarı sağladığı imasında bulunuldu.

Animasyonda, arabasıyla giderken benzini biten Nadal, bir benzin istasyonunda durup bir şişe su içtikten sonra otomobilinin benzin deposuna idrarını yapıyor ve otomobil süratli bir şekilde uzaklaşıyor. Polis tarafından durdurulan Nadal'a, saatte 280 kilometre hızla gittiği belirtilip ceza kesilirken, animasyon, "İspanyol sporcular rastlantı eseri kazanmıyor" denilerek sona eriyor.

İspanyol medyasının internet sayfalarında dolaşan ve tepki alan animasyon video ile ilgili İspanya Tenis Federasyonu da devreye girerek, Fransız televizyonu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS