Fenerbahçe taraftarları Silivri'de

Fenerbahçe taraftarları Silivri'de

Fenerbahçeli taraftarlar, futbolda şike davasının ilk duruşması için Silivri'ye geldi. Fenerbahçeli taraftarlar ellerinde Aziz Yıldırım'ın fotoğraflarının yer aldığı pankartları açarak, "Aziz Yıldırım","Aziz Yıldırım'ız biz", ""Sevdamıza kimse engel olamaz" şeklinde sloganlar attı.

Fenerbahçeli taraftarlar, Şike Davası kapsamında ilk kez hakim karşısına çıkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a destek vermek için Silivri'ye geldi. 


Bu arada, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin önünde bulunan taraftarlar da 38 metre uzunluğunda üzerinde Fenerbahçe Kulübünün ilk armasının bulunduğu ve "Alın terimiz şerefimizdir" yazılı "İstanbul Anadolu Yakası GFB" imzalı bir pankart açtı.


"Sana kalkan ellere kalkan olacağız", "Sevgi eylem gerektirir", "Sevdamızın peşindeyiz. Silivriliyiz Fenerbahçeliz", "Sana söz yine baharlar gelecek" "Sevdamıza kelepçe vuramazsınız", "Her şeyin farkındayız, sonuna kadar yanındayız" yazılı çok sayıda pankart ve dövizler taşıyan taraftarlar, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davası kapsamındaki iddialara ilişkin tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ lehine, futbol yorumcusu Erman Toroğlu ile bazı basın kuruluşları aleyhine tezahürat yaptılar.

Yerleşke ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, duruşma salonun önünde bulunan boş alana taraftarları arayarak alırken, salonun önündeki otoparka girişine izin verilen araçlar da köpeklerle aranıyor.

Duruşma nedeniyle çok sayıda taraftarın yerleşke önünde bulunacağını öğrenen seyyar satıcılar da sabahın erken saatlerinden itibaren alana geldi.

Seyyar satıcıların içinde yiyecek ve içecek satanlar olduğu gibi Fenerbahçe atkısı ve beresi satanlar da bulunuyor.


Fenerbahçeli taraftarlar soğuktan korunmak Fenerbahçeliler Derneği'nin kurduğu çadırların içinde çay içti.

Taraftarlar Aziz Yıldırım'ın arkasında olduklarını belirterek, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yöneticilerine destek vermek için Silivri'ye geldiklerini belirtti. Taraftarlar ayrıca Aziz Yıldırım'ın Sevgililer Günü'nü de kutladı. 

Yenigün'ün açıklamasının ardından taraftarlar ayrılıyor


"Futbolda şike" iddialarına ilişkin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın duruşmasını izleyen kulübün Asbaşkanı Mithat Yenigün'ün, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önündeki taraftarlara beklememeleri yönünde yaptığı açıklamanın ardından bazı taraftarlar ayrılmaya başladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS