"Fenerbahçe yaprak dökecek" iddiası

"Fenerbahçe yaprak dökecek" iddiası

Fenerbahçe'nin sözleşmesi biten futbolcularla masaya oturmayı düşünmediği öne sürüldü. Sözleşmesi sezon sonunda da devam edecek oyunculardan da indirim yapmaları istenecek.

Takvim'in haberine göre, Fenerbahçe, sözleşmesi devam eden bazı isimlerden yıllık ücretlerinde indirim yapmasını isteyecek. Bu futbolculara sezon bitiminde yapılacak görüşmelerde "Gösterdiğiniz performanstan memnun kalınmadığı için ücretinizde indirim yapmanızı talep istiyoruz. Şayet indirimi kabul etmezseniz belirlenen bonservisi getirip kulüpten ayrılın" mesajı verilecek.


Büyük tasarruf

Sözleşmesi devam edip ücretinde indirim istenecek futbolcular arasında Cristian Baroni, Semih Şentürk ve Özer Hurmacı gibi isimler yer alıyor. Cristian yıllık 2, Semih 1.9, Özer ise 1.3 milyon Euro alıyor. Bu isimlerden Cristian ve Semih'e 1.5 milyon Euro, Özer'e ise 1 milyon Euro teklif edilecek.


Yarı yarıya gibi!

Sarı-lacivertlilerde sözleşmesi sona eren isimlere de şu anda aldıkları ücretin hemen hemen yarısı teklif edilecek. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek isimlerden şu anda Emre 3.5 milyon, Selçuk Şahin ise 2 milyon Euro kazanıyor.


Transfere yeni kaynak

Verim alamadığı yabancı oyuncularından bazılarıyla da yollarını ayırmayı planlayan Fener yönetim, indirimden yapılacak tasarrufla transferler için kaynak oluşturmayı planlıyor. Ama gidecek isimler henüz belli değil.


Emre takımda kalacak mı?

Çin Ligi'nin astronomik bir teklif aldığı iddia edilen Emre Belezoğlu yeni sezon için şu anda bir karar almazken ücretinde ciddi bir indirime gidilmesi durumunda takımdan ayrılma ihtimalinin olduğu ifade ediliyor. Yıldız futbolcu ise sezon bitene kadar sözleşmesi ile ilgili olarak konuşmamakta kararlı gibi görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS