Aykut Demir: "Trabzonspor beni küçümsedi"

Aykut Demir: "Trabzonspor beni küçümsedi"

Gençlerbirliği'nin genç futbolcusu Aykut Demir, isminin birçok takımla anılmasına Hollanda'dan cevap verdi. Tatilini ailesinin yanında geçiren başkent temsilcisinin başarılı ismi, "İsmimin büyük takımlarla anılması beni onurlandırıyor" diyerek transfer dedikodularına açıklık getirdi.

Başkent temsilcisi Kırmızı-siyahlıların başarılı futbolcusu Aykut Demir, transfer dedikodularına Hollanda'dan cevap verdi. Tatil için ailesinin yanında bulunan genç futbolcu, "İsmimin farklı takımlarla anılması tabii ki beni onurlandırıyor. Her futbolcu gibi bende dört büyük takımda oynamak isterim. Fakat bu güne kadar resmi olarak bana gelen bir teklif yok. Gelse bile bu konuda kararı kulübüm verir. Çünkü kulübümle iki yıl daha mukavelem var" dedi.

Genç futbolcu "Beni alın diye Trabzonspor'a bir haber gönderdin mi" sorusu üzerine "Tabii ki hayır. Ben Trabzonluyum, doğrudur. Gençlerbirliği'ne transfer olmadan önce Trabzonspor'un birçok kez kapısını çalmıştık. Fakat her seferinde 'bu tür futbolculardan bizde çok var' denilerek beni ve benim gibi birçok Avrupa'da top koşturan Trabzon kökenli futbolculara kapılarını kapatıp, bizi küçümsediler. İnanın bu durum bizi çok üzdü. Aslında kendi evlatlarına sahip çıkmak yerine beni ve benim gibi bir çok futbolcuyu dışladılar. Milyon Euro'lar harcayıp alınan yabancı futbolcuları görüyorsunuz" diyerek Gençlerbirliği'ne transferi öncesi Tarabzonspor'un tutumundan sitem etti.

Şimdilik tek düşüncesinin Gençlerbirliği olduğuna değinen Aykut Demir, "İnanın şu anada sadece Gençlerbirliği'ni düşünüyorum. Çünkü nasıl bir futbolcu olduğumu göstermek için onlar bana kapısını açtı. Onların başarısı için ter dökmeye devam edeceğim. Fakat bana iyi bir transfer teklifi gelir ve kulübümde buna onay verirse o zaman yapacak bir şey yok" diyerek her futbolcunun hayalindeki gibi büyük takımlarda oynamak istediğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS