İspanya - Hırvatistan maçı 2-2 biter mi?

İspanya - Hırvatistan maçı 2-2 biter mi?

Euro 2012 C Grubu'nda İspanya ve Hırvatistan son maçta 2-2 berabere kalırsa iki ekip de gruptan çıkacak. Bu konuya değinen İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque "Biz de Hırvatlar da sportmen takımları ve maça kazanmak için çıkacağız" yorumunda bulundu.

İrlanda maçının ardından İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Son maçta Hırvatistan ile karşılaşacak olmalarının hatırlatılması ve 2-2’lik skorun iki takımı da bir üst tura taşıyacağının sorulması üzerine tecrübeli teknik adam şöyle konuştu:

“Biz de Hırvatlar da sportmen takımlarız ve aramızdaki karşılaşmaya kazanmak için çıkacağız. Gruptaki durum için herhangi bir hesap yapmadım, tek ilgilendiğim Hırvatistan’ı mağlup etmek.

Torres bugün saygı duyulacak bir performans sergiledi oyunda kaldığı süre içinde maçı bizim adımıza domine etti. Özellikle oyunun başında bulduğu gol çok önemliydi.“

Fabregas’ın bugün yedek kalmasını konusunda gelen sorulara İspanyol teknik adam şöyle cevap verdi:

“Sahaya çıkabilecek kapasitede 23 oyuncum var, dört gün önce Fabregas’a ne kadar güveniyorsam bugün de o kadar güveniyorum. Bu diğer oyuncularım için de böyle.”

2004'te de olmuştu

Euro 2004'te İtalya yine aynı durumla karşı karşıya kalmıştı. İsveç ve Danimarka'nın son maçta 2-2 berabere kalmaları halinde İtalya bu ekiplerle aynı puanda olmasına rağmen elenecekti.

İtalya'nın korktuğu başına gelmiş ve İsveç ile Danimarka 2-2 berabere kalıp kolkola tur atlamıştı.

2-2 biterse ne olur?

İspanya - Hırvatistan maçı 2-2 biterse, İtalya İrlanda'yı ne kadar farklı yenersen yensin eleniyor.

Üç takım da beş puan olacağından, İrlanda devredışı bırakılarak takımların birbirleriyle yaptıkları maçlara bakılacak.

Üç takımın maçları da bu durumda berabere bittiğinden, gol averajı durumu da söz konusu olmayacak. Böyle olunca da üç takımın aralarında oynadıkları maçlarda atılan gol sayısına bakılacak.

İtalya, Hırvatistan ve İspanya maçlarında toplam 2 gol atabildi.

Eğer İspanya ve Hırvatistan 2-2 berabere kalırsa İspanya 3, Hırvatistan da yine 3 gol atmış olacak ve 2 gollü İtalya safdışı kalacak.

Kaynak: Eurosport - CNNTurk.com

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS