Löw o şakayı maçtan önce yapmış

Löw o şakayı maçtan önce yapmış

Euro 2012'de Almanya ile Hollanda arasında oynanan maçın canlı yayını sırasında gösterilen, Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw'ün top toplayıcı çocuğa yaptığı şakanın karşılaşma başlamadan 15-20 dakika önce yaşandığı ortaya çıktı.

Stern'de yer alan habere göre, olayı UEFA da doğruladı. Stern'e konuşan bir UEFA yetkilisi, "Görüntü maçtan önce çekildi. Ama canlı yayın yönetmeninin kararıyla maç sırasında gösterildi" dedi.

RUTİN BİR UYGULAMA

Konuyla ilgili Kölner Stadt Anzeiger gazetesine konuşan bir başka UEFA yetkilisi ise, "Yönetmenin yaptığı normal bir durum. Maç yayını sırasında takımların ısınması sırasındaki görüntüler de kullanılabilir. Bu maç yayınlarında yapılan rutin bir uygulama" açıklamasını yaptı. Yetkili, bu durumun izleyicileri aldatma anlamına gelip gelmediğiyle ilgili soruya ise yorum yapmadı. Bu arada görüntü maçtan sonra basın tarafından Joachim Löw'e sorulduğunda, Alman teknik adam, "Maç önce yaşanmamış mıydı?" diye cevap vermişti. Löw'ün şaka yaptığı sanılan bu sözlerinin, UEFA'nın da açıklamasıyla ciddi olduğu ortaya çıktı.

MAÇIN 22. DAKİKASINDA GÖSTERİLDİ

Löw ile top toplayıcı arasında yaşanan esprili görüntü, Almanya ile Hollanda arasında oynanan maçın 22.dakikasında ekranlara gelmişti. Löw önündeki top toplayıcı çocuğa sessizce yaklaşmış, çocuğun kolunun altındaki topa dokunarak yere düşmesini sağlamıştı. O sırada sahaya konsantre olan çocuk, hiç beklenmediği bir anda topun düşmesiyle önce şaşırmış, arkasını döndüğünde Löw'ü görünce gülümsemişti. Sahaya doğru giden topu koşarak alan Joachim Löw, topu tekrar çocuğa vermişti. Görüntünün gösterildiği 22.dakikada maç 0-0 devam ederken, yaşanan strese rağmen Löw'ün böyle rahat bir harekette bulunması tüm izleyicileri de şaşırtmıştı. Oysa Löw'ün maçın 22.dakikasında, takımının hala gol atamaması nedeniyle gergin bir şekilde yedek kulübesinde oturduğu kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS