İlk cepte Almanya var ama...

İlk cepte Almanya var ama...

Euro 2012'de A Grubu'nda son maçlara 1 puanla sonuncu giren Yunanistan'ın gruptan çıkması B Grubu'ndaki Portekiz ve Danimarka'yı endişeye sevk ederken Hollanda'ya moral oldu. Rusya'nın liderken elenmesi de Almanya'nın gözünü korkuttu.

A Grubu'nda son maça lider konumda giren Rusya'nın elenmesi, son sırada giren Yunanistan'ın gruptan çıkması B Grubu'nun takımlarında farklı etkiler yarattı.

Sıfır puanlı Hollanda, Yunanistan'ın zaferiyle umutlandı. Hollanda'nın gruptan çıkması için Portekiz'i 2 farklı yenmesi ve Danimarka'nın Almanya'ya yenilmesini ummak zorunda.

Portekiz ve Danimarka ise grup sonuncusu Yunanistan'ın çıkmasının ardından Hollanda'da aynı mucizeyi gerçekleştirir mi endişesini yaşıyor. Her şey Hollanda'nın istediği gibi giderse hem Portekiz hem de Danimarka gruptan çıkamayabilir.

Lider Rusya'nın devre dışı kalması Almanlar'ı da korkuttu. 6 puanla lider olmasına rağmen Almanya, Danimarka'ya yenilirse ve Portekiz Hollanda'yı yenerse gruptan çıkamayacak. Üstelik Almanya, Danimarka'yı yıllardır yenemiyor.

Bu arada Yunanistan, B Grubu'nun 1. siyle karşılaşacak, Çek Cumhuriyeti de B Grubu'nun ikincisinin rakibi olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS