Olimpiyat halkaları Heathrow'da

Olimpiyat halkaları Heathrow'da

İngiltere'nin Başkenti Londra'da Olimpiyat Oyunları'na geri sayım festivallerle kutlanıyor. İngiltere'de, geri sayımın 37'nci gününde dev Olimpiyat halkaları şehre gelecek sporcu, yolcu ve turistleri karşılamak için Heathrow Havalimanı'na yerleştirildi.

Heatrow Havalimanı 5 numaralı Uluslararası Geliş Terminali'nde kalacak olan 12 metre genişliğindeki halkalar, sporcu ve şehre beklenen 2 milyon yolcuyu karşılamak için Olimpiyatlar boyunca sergilenecek.

Olimpiyatların dünyaca bilinen sembolü olan halkalar, bugün İrlandalı askerlerden oluşan bir bando eşliğindeki törenle İngiliz yüzücü Mark Foster tarafından yerleştirildi.

Foster yaptığı konuşmada, "Bir sporcu olarak Olimpiyat oyunlarına gelen atletlerin nasıl hissettiğini, ne kadar heyecanlı olduklarını biliyorum. Havaalanları sporcuların taraftarlarıyla karşılaktıkları ilk yer oluyor. Buradaki halkalar büyük heyacan ve enerjiyle özel bir atmosfer yaratarak, havaalanına gelen tüm sporcu ve misafirler için iyi bir karşılama olacağına inanıyorum" dedi.

Londra Olimpiyat Komitesi Başkanı Paul Deighton da, "Olimpiyat halkaları, atletler için büyük bir moral kaynağı ve dünya uluslarını biraraya getiren önemli bir sembol. Atletler binlerce saat antereman ve yoğun çalışma sonunda bu aşamaya gelebiliyorlar. Dünya'ya hoşgeldiniz derken, Heathrow Havalimanı'ndaki bu  halkaların gelen ziyaretçiler ve sporcular için heyecan verici olacağına inanıyorum" dedi.  

Olimpiyat Oyunları Heathrow sorumlusu Nick Cole ise, "Olimpiyat Oyunları için Birleşik Krallık'a gelen ziyartçiler için Heathrow Havalimanı krallığın ilk karşılama yeri oluyor. Bu sebeple misafirlerimize özel bir "hoşgeldiniz" karşılaması yapmak istiyoruz. Oyunların başlangıcı olarak beş kıtayı simgeleyen Olimpiyat halkalarını yerleştirmekten gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS