Galatasaraylı voleybolculara saldırı

Galatasaraylı voleybolculara saldırı

Galatasaray Kulübü, Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası için Ankara'ya giden voleybol takımına çirkin bir saldırının yapıldığını açıkladı.

Galatasaray Kulübü'nden "Genç bayan voleybolcularımıza çirkin saldırı" başlığıyla yapılan açıklamada, "25-30 Haziran tarihleri arasında Ankara'da yapılacak Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası için Ankara'ya gitmekte iken, Bolu'da verilen mola esnasında Galatasaray Genç Bayan Voleybol takımımızın oyuncularına, aynı yöne gitmekte oldukları belirtilen, üzerinde Fenerbahçe formaları bulunan ve taraftar olduğu iddia edilen bir grubun saldırıda bulunduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Görüntüleri bir internet sitesinde de yayınlanan bu saldırı esnasında takımımız oyuncularıyla birlikte yemek yemekte olan Yeşilyurt Genç Bayan Voleybol Takım oyuncuları da aynı şekilde mağdur olmuşlardır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca "Sporun anlamı konusunda hiçbir fikirleri olmadığı açık olan ve sadece saldırarak kendilerini var edebilen bir güruhun, henüz yaşları 16-17 olan genç kız sporcularımıza yönelik bu barbarca saldırısını nefretle kınıyoruz" denildi.

Albayrak'ın yorumu

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, Genç Bayan Voleybol Takımı'na Fenerbahçe formalı kişilerin saldırısıyla ilgili, "Ligler başlamadan böyle bir olayın olması son derece üzücü" dedi.

Yalova Galatasaraylılar Derneği'nin düzenlediği yemeğe katılmak için Yalova'ya gelen Albayrak, dernek lokalini ziyaret ederek, taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Albayrak, Genç Bayan Voleybol Takımı'na Fenerbahçe formalı kişilerin saldırısını değerlendirdi.

Yaşanan olaydan üzüntü duyduğunu dile getiren Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu tip şeylere çok dikkat etmemiz lazım. Biz bütün kulüplerle kardeşiz. 2012-2013 yılında sporun bütün dallarında barış, kardeşlik, birlik, beraberlik olmasını diliyorum. Bugün hiç hoş olmayan şeyler yaşanmış. Ne sebeple, nasıl olduğunu bilmediğim için fazla bir şey söylemek istemiyorum. Olmaması lazım. Her zaman taraftarların el ele, kol kola birlikte maç izlemesini diliyoruz. 2012-2013 yılının bu şekilde olmasını diliyorum. Ligler başlamadan böyle bir olayın olması son derece üzücü. İnşallah kimsede bir şey yoktur. Tekrar bu tip olayların olmamasını diliyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS