CHP'nin ziyareti Trabzonspor'u karıştırdı

CHP'nin ziyareti Trabzonspor'u karıştırdı

Trabzonspor'da Cumhuriyet Halk Partisi depremi yaşanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin kulübü ziyareti, Başkan Sadri Şener'le Asbaşkan Nevzat Şakar arasındaki ipleri gerdi. Şener'in tepkisi üzerine Şakar'ın istifa edebileceği belirtildi.

Sezon başından bu yana kadro ve sonuç istikrarını yakalayamayan Trabzonspor'da yönetim de çatırdamaya başladı. Daha önce Federasyon Başkanvekili Ufuk Özerten hakkında yapılan açıklamaya imza atmadığı için Genel Sekreter Hasan Yener'le arasındaki ipler gerilen Başkan Sadri Şener, bu kez de CHP heyetinin kulübü ziyaret etmesine izin verdiği için Asbaşkan Nevzat Şakar'la köprüleri attı.

Konferans için Trabzon'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Trabzonspor kulübünü ziyaret ederek Asbaşkan Nevzat Şakar, Genel Sayman Temel Kazancıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Büyükaydın ile yedek yönetim kurulu üyeleri Ali Benli ve Hakan Tuncay ile görüştü. Görüşmede Nevzat Şakar, "Siz değerli milletvekillerini ve siyasileri burada ağırlamaktan son derece büyük mutluluk duyuyoruz. Trabzonspor yönetim kurulu olarak kurulduğu günden bu yana tüm siyasilere eşit mesafede durmaya özen gösteren bir anlayışın sahibiyiz. Bu doğrultuda bizim için her parti ve mensupları değerlidir. Siyaset Trabzonspor'u kullanamaz ama Trabzonspor siyasetin imkanlarından faydalanabilmenin yollarını her zaman için arayabilir" ifadesini kullandı. Ayrıca CHP'lilere arkasında isimleri yazılı 61 numaralı Trabzonspor formaları hediye edildi.

KIYAMET KOPTU

Asbaşkan Nevzat Şakar'ın CHP heyetini kabul etmesi Başkan Sadri Şener'i küplere bindirdi. Özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aziz Yıldırım'la görüşmesinde sarf ettiği sürece ilişkin görüşlere, Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın dava sürecinde Fenerbahçe lehine yaptığı açıklamalara rağmen CHP heyetinin kulübü ziyaretine izin verilmesi Başkan Şener'i çok kızdırdı.

Ziyaretin kendisinden habersiz gerçekleştirildiğini söyleyen Şener, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu şikeden ceza alanları kabul edip övdü. Sonra da kendisi gelmeyip grup başkanvekillerini gönderiyor. Olmadı, hiç olmadı. Çok şaşkınım ve tepkiliyim. Bu ziyaretten benim haberim yok. Bana da sorulmalıydı. CHP Trabzonspor'u bir şartla ziyaret edebilir. O da özür dilemek için. Ben niye mücadele ediyorum? Niye bu kadar mahkemelerde uğraştık? Sayın Kılıçdaroğlu, 'Kupa Fener'in' diyor. Biz niye bu kadar mahkemelere, avukatlara para harcıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'ye yakışan Trabzonspor'dan özür dilemektir. Bu işin sorumluluğunu almıyorum. Bunun sorumluluğunu almam" ifadesini kullandı.

TELEFONDA TARTIŞTILAR

Gelişmeler üzerine dün gece Asbaşkan Nevzat Şakar ile Başkan Şener'i görüştüğü, ikilinin telefonda sert bir tartışma yaşadığı öğrenildi. Şener'in, "Benden habersiz bizim yolumuza taş koyanları nasıl kabul edersin?" sözleri üzerine Şakar'ın istifa kararı aldığı belirtildi. Şakar'ın istifa etmesi halinde yönetim kurulunda Asbaşkan'a yakınlığıyla bilinen bazı isimlerin de görevi bırakabileceği ve yönetimde büyük bir deprem yaşanacağı vurgulandı.

ŞAKAR'DAN İSTİFA SİNYALİ

Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ise, arkadaşlarıyla durum değerlendirmesi yapacağını belirterek, "Konuşuyoruz. Her an her şey olabilir" sözleriyle istifa sinyali verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS