Mahmut Irmak 3. kez Dünya Şampiyonu

Mahmut Irmak 3. kez Dünya Şampiyonu

Ekvator'da düzenlenen Dünya Erkekler Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı adına yarışan Mahmut Irmak, rakiplerini açık ara geride bırakarak 3. kez Dünya Şampiyonu oldu.

Ekvator’un Guayaguil şehrinde 6-11 Kasım 2012 tarihinde bu yıl 66.cısı düzenlenen 2012 Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda (IFBB Master Universe 2012) Türk milli Takımı adına yarışan milli sporcu Mahmut Irmak, 3. kez Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.


20 ülkeden 200 sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonası’nda birinciliği göğüsleyen Mahmut Irmak, 10 Kasım'da İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti.


Milli Takım kafilesi ile yurda dönen Irmak, "Dünya Şampiyonası için bir senedir aralıksız antreman ve düzgün bir beslenme programı ile başarıya ulaştım. Bayrağımızı uluslararası bir platformda dalgalandırma imkanı bulduğum için çok mutlu ve gururluyum. Bundan sonraki amacım Olympia 2012’de Türk'ün azmini ve başarısını göstermek olacak” dedi.


Mahmut Irmak, aralarında Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı’nın da yer aldığı grup tarafından havaalanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS