Pianigiani Fenerbahçe Ülker'in başında

Pianigiani Fenerbahçe Ülker'in başında

Fenerbahçe Kulübü, Erkek Basketbol Takımı'nın başına İtalyan antrenör Simone Pianigiani'nin getirildiğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Fenerbahçe Ülker, İtalyan Basketbol Tarihinin en başarılı antrenörlerinden birisi olarak kabul edilen Simone Pianigiani ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

43 yaşındaki Pianigiani, Siena'da 1996-2006 arası 10 yıl yardımcı antrenör olarak görev aldıktan sonra, 2006-2012 arası 6 sezon takımın baş antrenörlüğünü yaptı ve bu 6 yılın tümünde şampiyonluğa ulaşarak İtalya Ligi'nde erişilmesi zor bir rekora imza attı.
Bu süre zarfında 4 kez İtalya Kupa'sı ve 5 kez de İtalya Süper Kupası'nı kazanan Pianigiani'nin Siena takımı, 2009 ve 2011 yıllarında da Final Four'a kalma başarısını gösterdi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Basketbol Şube Sorumlusu Semih Özsoy, bu çok değerli antrenörü Fenerbahçe'ye kazandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Simone ile hedeflediğimiz büyük başarılara birlikte yürüyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü, Kemal Dinçer ise, bu süre zarfında değerlendirdiği bir çok alternatifler içerisinde, Fenerbahçe Ülker'e en uygun antrenör olarak çok kaliteli, son derece istikrarlı, başarısını ispatlamış Simone Pianigiani de karar kıldıklarını ifade etti.

Simone Pianigiani de Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine geldiğini ve mutluluğunu belirtip Fenerbahçe yönetiminin profesyonelliği, büyük vizyonu ve hedeflerinden çok etkilendiğini ifade ederek, "Her zaman hayranlıkla izlediğim Fenerbahçe seyircisinin önünde, onların coşkulu desteğiyle büyük başarılara ulaşmak için çok sabırsızlanıyorum. Başarı ve başarıda süreklilik kazandırmak için buradayım ve burada buna ulaşmak için bir antrenörün isteyebileceği her şey mevcut" açıklamasında bulundu."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS