Demirören Rory McIlroy'la oynayacak

Demirören Rory McIlroy'la oynayacak

Antalya'nın Serik İlçesi Belek Beldesi'nde dün başlayan 'Turkish Airlines World Golf Final'de ikinci gün grup müsabakaları başladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in, Rory Mcllroy ile oynamak için Türkiye Golf Federasyonu'ndan (TGF) talebi olduğu belirtildi.

Türk Hava Yolları ve TGF işbirliğiyle düzenlenen turnuva, dünyanın en iyi golfçüleri olarak kabul edilen Tiger Woods, Rory Mcllroy, Charl Schwartzel, Lee Westwood, Hunter Mahan, Matt Kucha, Justin Rose ve Webb Simpson'un katılımıyla dün başladı. Grup müsabakalarının ikinci gün maçları, sabahın erken saatlerinde oynandı.

Antalya Golf Kulübü Sahası PGA Sultan'da gerçekleştirilen turnuvanın ikinci gününün ilk maçları, birinci grupta Lee Westwood ile Justin Rose, Hunter Mahan ile Webb Simpson arasında saat 08.30'da başladı. İkinci grupta ise Rory Mcllroy ile Charl Schwartzel, Tiger Woods ile de Matt Kuchar karşılaşıyor.

Dünyanın birçok bölgesinden 2 bine yakın izleyicinin takip ettiği turnuvada grup maçlarının son karşılaşmaları saat 13.00'da başlayacak. Birinci grupta Justin Rose ile Webb Simpson, Lee West Westwood ile Hunter Mahan karşılaşacak. İkinci grubun son maçları da Charl Schwartzel ile Mart Kuchar, Rory Mcllroy ile Tiger Woods arasında oynanacak.

Dünyanın en iyi golfçüleri arasındaki grup maçları bugün sona erecek. 11 Ekim saat 09.00 ve 09.10'da yarı final, 12 Ekim saat 08.30'da ise final ve program müsabakaları gerçekleştirilecek.

'RORY'DEN BAŞKASI İLE OYNAMAM'

Türkiye Golf Federasyonu yetkilileri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in, "Rory Mcllroy ile oynamazsam turnuvaya da gelmem. Rory'den başkası ile oynamam" talebi olduğunu belirtti.

12 Ekim cuma günü Tiger Woods, iki grup halinde işadamlarıyla özel maç yapacak. 9 delikli maçların ilk grubunda Tiger Woods ile işadamları Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, golf sahası yapan bir şirketin ortağı Angus Mckenzie, işadamı Duncan Blake maç yapacak. İkinci grupta da Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akkanat olacak.
50'den fazla ülkeden canlı yayınlanan turnuvada dünyanın en iyi 8 golfçüsü, 5 milyon 200 bin dolarlık ödül için yarışıyor. Turnuvada, birinciye 1 milyon 500 bin dolar, ikinciye 1 milyon dolar, üçüncü ve dördüncüye 600'er bin dolar, beşinciye ve altıncıya 450'şer bin dolar, yedinci ve sekizinciye ise 300'er bin dolar ödül verilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS