12 Türk takımının Avrupa yolculuğu başlıyor

12 Türk takımının Avrupa yolculuğu başlıyor

Voleybolda 2012-2013 sezonunda 12 Türk takımı Avrupa kupalarında mücadele verecek.

Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi'nde iki Türk takımı yer alıyor. (E) Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Grundig, Rusya'nın Dinamo, Polonya'nın PGE Skra ve Romanya'nın Tomis takımlarıyla karşılaşacak.

(F) Grubu'ndaki Arkas Spor ise Bulgar Marek Union, Belçikalı Noliko ve İspanyol CAI takımlarıyla gruptan çıkma mücadelesi verecek.

Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi'nde 3 Türk ekibi yer alırken, (A) Grubu'ndaki Vakıfbank Türk Telekom İsviçre'den Volero, Rusya'dan Uralochka ve Fransa'dan RC Cannes takımlarıyla maç yapacak.

Galatasaray Daikin, (C) Grubu'nda Fransız ASPTT, Rus Dinamo Rompest ve İtalyan Unendo Yamamay ile karşılaşacak. (D) Grubu'nda yer alan Eczacıbaşı VitrA ise Azerbaycan'ın Azerrail, Almanya'nın Dresdner SC ve Polonya'nın Tauron MKS takımlarıyla mücadele edecek.

Erkekler CEV Cup 1. turunda Maliye Milli Piyango, Hollanda'nın Orion takımıyla, Halkbank ise Polonya'nın Delecta takımıyla eşleşti.

Bayanlar CEV Cup 1. turunda Fenerbahçe Ukrayna'nın Khimik, İBA Kimya TED Ankara Kolejliler de Belçika'nın Asterix takımına karşı tur atlama mücadelesi verecek.

Erkekler Çalenç Kupası'nda ilk turda Belarus'un Metallurg takımıyla eşleşen İstanbul Büyükşehir Belediye'nin yanı sıra 2. turda yer alan Galatasaray da Türkiye'yi temsil edecek.

Bayanlarda da İlbank, 1. turdan itibaren Çalenç Kupası'nda tur atlamak için mücadele verecek.

Erkekler Çalenç Kupası'nda 2. turda yer alan Galatasaray ile bayanlarda İlbank'ın maç tarihleri henüz netleşmezken, kupalardaki diğer Türk takımlarının ilk hafta maç programları şöyle:

-Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi-
24 Ekim Çarşamba
19.00 PGE Skra-Fenerbahçe Grundig
19.00 Arkas Spor-Marek Union

-Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi-
23 Ekim Salı
19.00 Vakıfbank Türk Telekom-Volero
24 Ekim Çarşamba
20.30 Tauron MKS-Eczacıbaşı VitrA
25 Ekim Perşembe
18.00 Galatasaray Daikin-ASPTT

-Erkekler CEV Cup-
24 Ekim Çarşamba
17.00 Maliye Milli Piyango-Orion
19.00 Delecta-Halkbank

-Bayanlar CEV Cup-
23 Ekim Salı
18.00 Khimik-Fenerbahçe
24 Ekim Çarşamba
14.30 İBA Kimya TED Ankara Kolejliler-Asterix

-Erkekler Çalenç Kupası-
20 Ekim Cumartesi
17.00 Metallurg-İstanbul Büyükşehir Belediye

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS