Hoeness, Blatter'ın istifasını istedi

Hoeness, Blatter'ın istifasını istedi

Almanya'nın köklü kulüplerinden Bayern Münih'in kulüp başkanı Uli Hoeness, FIFA Başkanı Sepp Blatter'den istifa etmesini istedi.

Hoeness, Süddeutsche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, FIFA'da yaşanan son olayların Blatter'e yeniden görev süresinin sonuna kadar zaman verilmemesini gösteren kesin bir delil olduğunu savunarak, Blatter'in görev süresi bitmeden istifa etmesini talep etti.

Bugün 60'ıncı yaş gününü kutlayan Hoeness, Bayern Münih'in bundan sonra FIFA'daki sorunları sürekli dile getireceğini ifade ederek, bir süre FIFA'da bir şeyler değiştiğini hissettiklerinden dolayı bu konuda sessiz kaldıklarını kaydetti.

Seçimlerde Blatter'e yardım etmesi karşılığında televizyon yayın hakkının kendisine verilmesine öncelik tanıdığını söyleyen eski FIFA Başkan Yardımcısı Jack Warner'in sözlerine atıfta bulunan Hoeness, her hafta yeni bir şeyler ortaya çıktığına işaret etti.

Blatter'in bu bataklıktan nasıl çıkacağını bir yıl içinde açıklaması gerektiğini vurgulayan Hoeness, bunu başaramadığında ise onu görevinden almak için olanakların oluşturulması gerektiğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS