Aydınlar UEFA'yla ne görüştü?

Aydınlar UEFA'yla ne görüştü?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, UEFA yetkilileriyle yaptıkları görüşmede, 26 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İsviçre'nin Nyon kentinde, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Genel Sekreteri Gianni Infantino ve UEFA Hukuk İşleri Uzmanı Alasdair Bell ile yaptıkları, 1.5 saat süren görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydederek, Türk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Çok kısa bir açıklama yapan Aydınlar, "26 Ocak'ta yapacağımız olağanüstü genel kurulla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. UEFA'nın bu konudaki beklentilerini aldık. Bu beklentilerin karşılanmaması halinde uygulanacak müeyyideler nelerdir, bunları konuştuk" dedi.

Aydınlar, UEFA ile ilişkilerinin gayet iyi olduğunu belirterek, ilişkilerinin karşılıklı güven esasına dayandığını ifade etti.

Başkan Aydınlar, sözlerini şöyle tamamladı:

"İnşallah hiçbir suçlu çıkmaz. Yanlış bir şey yapmamışlardır. Kimse cezaya muhatap olmaz. Varsayımlar üzerine yapılan görüşmeler. 8 tane takımın adı geçiyor."

İŞTE ADI GEÇEN 8 TAKIM:


Fenerbahçe, Beşiktaş, Manisaspor, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Giresunspor

Şenes Erzik izleyecek


Öte yandan 26 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda UEFA Gözlemcisi olarak Şenes Erzik görev yapacak. Daha önce "UEFA genel kurula gözlemci gönderiyor ve gelişmeler yakından takip edilip, rapor edilecek" şeklindeki haberler üzerine Şenes Erzik'in genel kurulda olacağı öğrenildi. UEFA genel kurulu çok önemseyip bir başka ismi göndermeyecek ve UEFA'nın Asbaşkanı Şenes Erzik, olumsuz bir durum görürse raporunu iletecek...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS