Beraatlerini istediler

Beraatlerini istediler

"Futbolda şike" iddialarına ilişkin dava kapsamında Trabzon'da talimatla ifadeleri alınan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Asbaşan Nevzat Şakar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlarını istedi.

Şener ve Şakar, beraberindeki kulübün avukatı Nusret Yılmaz, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonunda yarın yapılacak ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında 9 ay ile 115 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle açılan dava kapsamında, söz konusu mahkemenin talimatı üzerine ifade vermek için Trabzon Adliyesine geldi.

Yaklaşık bir saat süreyle Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Kemal Alver'e ifade veren Şener ve Şakar daha sonra adliyeden ayrıldı.

Sadri Şener'in ifadesinde, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, davaya konu olan Ankaragücü Kulübüyle yapılan transfere ilişkin "Ankaragücü bizden Gabriç'i istemişti. Biz de onlardan Witek'i istemiştik. Bu transfere kimse aracı olmadı. Ben de transferle ilgili kimseyi aramadım" dedi.

Şener, Zeki Mazlum'a verildiği iddia edilen para konusunda ise "Zeki Mazlum, Trabzonspor Kulübünün güvenliğinden sorumludur. Zeki Mazlum'a verildiği iddia edilen para stadın güvenliğiyle ilgili verilen paradır. Dava konusu olayla ilgisi yoktur" şeklinde konuştu.

İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Şener, beraatını talep etti.

Nevzat Şakar da davayla ilgili daha önce savcılıkta verdiği ifadeyi tekrar ettiğini belirterek, "Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Beratımı talep ediyorum" dedi.

Davanın iddianamesinde, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in "teşvik primi verme girişiminde bulunmak" suçundan 1 yıl 2 ay ile 3,5 yıl, Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın "teşvik primi verme girişiminde bulunmak" ve "tehdit" suçlarından 1 yıl ile 3 yıl 9 ay arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS