Aydınlar'ı istemediler

Aydınlar'ı istemediler

Bank Asya 1. Lig'de yer alan kulüplerin başkanları, yaptıkları toplantıda Türk futbolunun içerisinde bulunduğu durumu değerlendirirken, eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın yeniden başkan adaylığına karşı olduklarını ifade ettiler.

Toplantıya Bank Asya 1. Lig'de yer alan kulüplerin başkanlarının yanı sıra, Spor Toto 2. ve 3. Liglerinden de bir temsilci katıldı.

Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, toplantı sonrasında tüm kulüpler adına yaptığı açıklamada, eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı başkanlığa yeniden aday olması durumunda kesinlikle desteklemeyeceklerini belirtti.

Akgül, "Tarafsızlığına inandığımız birini destekleyeceğiz, Mehmet Ali Aydınlar'ı desteklemeyeceğiz" ifadesini kullanıp, üç büyük kulübün yöneticilerini, Süper Lig'de yer alan kulüplerin başkanlarını ve Kulüpler Birliği Vakfı'nı sert bir dille eleştirdi.

301 delege ile temsil edilen TFF'nin, 175 delegesini temsilen konuştuklarını kaydeden Akgül, "Süper Lig Kulüpler Birliği'nin yapmış olduğu tutarsız açıklamalar bizleri derinden yaralamıştır. Üç gün önce 'eski başkanların hiçbirini aday göstermeyeceğiz' deyip, 3 gün sonra 'Mehmet Ali Aydınlar'ı destekliyoruz' denmesi bizleri çok üzmüştür" dedi.

Bayram Akgül, şu an için bir aday belirlemediklerini, önümüzdeki günlerde bu konuda açıklama yapacaklarını da kaydederek, "Çıkacak adaylar arasından kendi belirleyeceğimiz, Türk futbolunu aydınlık günlere çıkaracak adayı destekleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS