"Adayımız Şenes Erzik'tir"

"Adayımız Şenes Erzik'tir"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanvekili ve Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu "Şenes Erzik kulüp başkanları tarafından aday gösterildi. Erzik, TFF Başkanlığı için destekleyeceğimiz adaydır" açıklamasında bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, görüşmediği kulüp başkanlarıyla bugün makamında bir araya gelmesinin ardından, Anadolu Kulüpleri bir değerlendirme yapmak üzere kendi aralarında da toplandı.


Kulüplerbirliği Başkanvekili Hasan Akıncıoğlu sözcülük yaparken özetle şunları söyledi:

"Şenes Erzik şu anda Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntıdan çıkabilmesi için başkanlığa en önemli namzet olarak kararlaştırıldı. Kendisi de ihtiyaç duyulması halinde başkanlık görevini üstlünebileceğini söylemişti. UEFA ev FIFA'daki konumu gereği icazet alması gerektiğini söylemişti. Türk futbolunun selameti için UEFA ve FIFA yetkilileri de anlayışlı davaranacaktır. Erzik, ortak ittifak ile alınan karar ile desteklenecek, kendisine başarılar diliyorum. Önümüzdeki saatler veya günlerde adaylığını açıklayacağını umuyoruz. Bugünkü toplantımızda başka isim gündeme gelmedi. Erzik ismi üzerinde tereddütsüz ittifak mevcut"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS