Beşiktaş savunması itiraf etti

Beşiktaş savunması itiraf etti

Beşiktaş Kaptanı İbrahim Toraman, Trabzonspor karşısında sezonun en kötü futbolunu oynadıklarını söyledi. Ersan Gülüm ise 1 yıldır sakat olduğunu hatırlatarak "Yeni kendime geliyorum. Bu takım oyunu, arkadaşlar yardım etmezlerse ben tek başıma kalırım" diye konuştu.

İbrahim, takım arkadaşı Ersan Gülüm ile birlikte katıldığı basın toplantısında, öncelikle kadın ve çocuk taraftarlara teşekkür ederek, "İyi desteklediler ama biz onları mutlu edemedik" dedi.

"Bugün sezonun en kötü maçını oynadık" diyen İbrahim, "Baştan sona kadar iyi değildik. Trabzonspor ise iyi oynadı ve mücadele etti. Önümüzde UEFA Avrupa Ligi maçı var. Bizim için çok önemli, inşallah orada başarılı oluruz. Takım olarak iyi seviyede değiliz, iyi mücadele edemiyoruz. Sıkıntılar var ve kopuk oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta başkanlık ve parasal durumlarla ilgili sorunların kendilerini etkileyip etkilemediği sorusuna İbrahim, "Olumsuz atmosferden herkes etkilenebilir ama sahaya çıkınca işimizi yapmalıyız. Ama biz maalesef saha içinde sıkıntılar çekiyoruz. Genel olarak takımda bir düşüş var" diye yanıt verdi.

-Ersan:"Trabzonspor hak etti"-

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Ersan Gülüm ise, Trabzonspor'un galibiyeti hak ettiğini, kendilerinin ise iyi oynamadıklarını kaydetti.

"Öne geçtik ama bunu koruyamadık" diyen Ersan, "Trabzonspor kazanmak istedi. Biz iyi oynamıyoruz. İnşallah bu kötü süreci toparlamamız gerekiyor" dedi.

Puan farkının açılmasıyla ilgili bir soruya Ersan, "Şu an onu düşünmüyoruz. Puan farkı fark etmez. Play-off'ta farklı bir hava olur. Galatasaray haftada bir maç oynuyor. Yorgun değiller ama biz 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Türkiye'de sadece biz Avrupa'dayız. Geçen yıl da böyleydi. Bunlar göz ardı edilmemeli" diye cevap verdi.

Ersan, yayıncı kuruluş Lig Tv'ye yaptığı açıklamada ise takımda kimsenin kimseye yardım etmediğini ileri sürerek, şunları söyledi:

"Onlar 4 forvetle oynadı. Orta sahaları da bu futbolculara yardım ettiler. Biz rakip alanda hiç top tutamadık. İleri çıktık, kimin kime pas atacağını bilmiyordu. Kimse bugün formda değildi, kimse kazanmak istemedi. Gerçekten çok kötü oynadık. Bu bir takım oyunu, arkadaşlar birbirine yardım etmezse hiçbir takım galip gelemez. Biz Beşiktaş'ız, herkesin birbirine yardım etmesi lazım. Acilen çözüm bulmalıyız. Olmazsa ne ligde, ne UEFA'da başarılı olamayız. Bunun düzelmesi lazım, iyi bir gidişat görülmüyor. Benim mevkim sol bek değil, daha iyi oynayabilen arkadaşlar var. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 1 yıldır sakattım. Daha yeni kendime geliyorum. Bu takım oyunu, arkadaşlar yardım etmezlerse, ben tek başıma kalırsam, gerisi açık ve net..."

Kaleci Cenk de, hücumda çoğalıp gerekli pozisyonları üretemediklerini belirterek, "Bence hak etmediğimiz maçtı, bunun için kazanamadık. Ben sıradaki pozisyona odaklandım, o anı yaşamaya çalışıyorum. Topları kurtarıp, takımıma katkı sağlamaya çalışıyorum. Ama bugün yeterli olmadı" dedi.

Ekrem ise "Gerçekten üzücü bir şey. Bayağı bir düşüşümüz var. Önemli olan bu maça fazla kafayı takmayıp, perşembe günkü maçımızı düşünmeliyiz. Rakip bizden daha çok mücadele etti ve daha iyi oynadı. 3 puanı hak ettiler" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS