İbrahim Akın'ın idari tedbiri kaldırıldı

İbrahim Akın'ın idari tedbiri kaldırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, futbolcu İbrahim Akın, antrenör Cengiz Demirel ve Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan'ın idari tedbir kararını kaldırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunduğu şüphesiyle kurula sevk edilen Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan, futbolcu İbrahim Akın ve antrenör Cengiz Demirel'in idari tedbir kararlarını kaldırırken, kaleci Serdar Kulbilge, eski Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan ve eski Giresunspor Kulübü Başkanı Ömer Ülkü hakkındaki idari tedbir kararlarının kaldırılması taleplerini ise reddetti.

PFDK'dan yapılan açıklamada, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunmak şüphesi ve iddiası ile 15 Temmuz 2011 tarihinden itibaren idari tedbirli olarak kurula sevk edilen Cemil Turan hakkında, idari tedbir kararının kaldırılması yönündeki başvurusu üzerine yapılan incelemede, FDT'nin 84. maddesi dikkate alınarak TFF Hukuk Müşavirliği tarafından konulan idari tedbir kararının kaldırılmasına karar verildiği bildirildi. Kurulun, aynı çerçevede, antrenör Cengiz Demirel hakkındaki idari tedbir kararını da kaldırdığı kaydedildi.

Şike ve teşvik primi eylemlerinde bulundukları şüphesiyle PFDK'ya sevk edilen kaleci Serdar Kulbilge, eski Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan ve eski Giresunspor Kulübü Başkanı Ömer Ülkü için ise yapılan inceleme neticesinde idari tedbir kararının kaldırılmasını gerektiren bir neden bulunmadığından, taleplerin reddedildiği ifade edildi.


Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, İbrahim Akın'ın, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) hakkında verdiği idari tedbir kararına yönelik itirazı görüşülerek, "Yapılan müzakere neticesinde tedbirli geçen süre ve FDT'nın 84. maddesindeki şartlar birlikte değerlendirildiğinde, PFDK'nın 06.03.2012 tarihli ve 2011-2012/10-09 sayılı idari tedbirin devamına dair kararının (Üye Osman Karakuş'un delil durumu, maddi olgular gözetildiğinde FDT m.84 hükmü uyarınca PFDK kararında bir isabetsizlik bulunmadığı yönündeki karşı oyu ile) oy çokluğuyla kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS