Suriye'nin en büyük düşmanı Messi!

Suriye'nin en büyük düşmanı Messi!

Suriye'de devlet yanlısı bir TV kanalı Barcelona kulübünün ve yıldız oyuncuları Messi'nin ülkedeki rejim karşıtı güçlere yardım ettiğini iddia etti.

Yarı resmi olarak bilinen TV kanalı tarihin en garip haberlerinden birine imza attı.


Kanal önce Barcelonalı Lionel Messi'nin Real Madrid maçında yaptığı ve golle sonuçlanan müthiş hareketleri gösterdi.


Daha sonra Suriye haritasını bu videonun içine gömen kanal, Messi'nin hareketlerini ve aldığı yolu Beşar Esad rejimine karşı ayaklanan isyancıların ülkeye silah sokmak için kullandığı yollarla karşılaştırdı.


Pozisyonda Messi müthiş hareketlerle rakiplerini ekarte ettikten sonra topu Pedro'yla buluşturuyor ve Pedro'da pozisyonu golle tamamlıyor.

İŞTE SPİKERİN MESSİ VE BARCELONA'YI SUÇLADIĞI O GÖRÜNTÜLER... TIKLAYIN


TV kanalı Messi'nin hareketlerini harita üzerinde işaretleyerek isyancıların ülkeye kaçak silah sokmak için kullandığı yollarla benzerliğe dikkat çekti.


Kanalda yayınlanan görüntülerde sunucu olayı ileri götürerek Barcelona'nın Esad karşıtı güçlere yardımcı olduğunu da iddia etti.


Spiker, Barcelona'nın sahadaki dizilişinin Suriyeli isyancıların silah kaçırma rotasıyla olan benzerliğe dikkatini çekerken Messi'nin Pedro'ya verdiği pası da silahların Dir al-Zur'daki isyancılara ulaştırılmasını temsil ettiğini savunarak isyancıların bu pozisyonlar silahların Dir Al-Zur'da olduğunu anladıklarını da savundu.


YouTube'da 300 binden fazla izlenen videonun yayınlandığı Al Dünya TV'nin iddiaları ciddiye alınmadı.

Bu arada videonun dijital bir hileyle olabileceği de savunuluyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS