Ünal Aysal'dan Burak Yılmaz açıklaması

Ünal Aysal'dan Burak Yılmaz açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Burak Yılmaz'ın transferiyle ilgili olarak "Trabzonspor'dan ılımlı bir yaklaşım görürsek düşünebiliriz" dedi.

Galatasaray Kulübü'nün Haziran ayı divan toplantısı yapıldı.

Teknik Direktör Fatih terim, yardımcıları Hasan Şaş ve Ümit Davala'ya futbol takımının şampiyonluğundan ötürü divan beraatı verildi.

Bu yüzden divan toplantısı Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılırken, toplantı sonrası üyelere futbolcu kamp binasının önündeki bahçede yemek verildi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Ünal Aysal birçok konuda ayrıntılı açıklamalar yaptı.

Burak Yılmaz

"Burak Türkiye liginin gol kralı olmuş bir oyuncu, her kulüp O'nu transfer etmek ister. Transferi için Trabzon'u ikna etmek gerek. Galatasaray reddedilmeyi sevmez, eğer Trabzonspor'dan ılımlı bir yaklaşım görürsek düşünebiliriz."

Amrabat

"Amrabat'ı da Kayseri satmayı düşünürse alabiliriz. Şartların iki tarafı da memnun etmesi gerekir."

Milito, Demba Ba

"Demba Ba ve Milito ikisi de iyi futbolcular ama Milito bana göre yaşlı. Demba Ba'yı ise hoca istediği an bitirebiliriz. Transferleri bu ayın 24'üne kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Transferler gerçekleşirse duyacaksınız. Geçen sene daha açık çalışıyorduk, zararını gördük. Bu sene daha dikkatli ve daha gizli çalışıyoruz"

Taraftara ve medyaya

"Ben başkanlığımda bir yılı doldurdum. Artık acemi değilim. Bütün deneyimlerimizi kulübümüz için kullanmak amacındayız. 1 yıllık başkanlık dönemimde şunu da öğrendim ki medyayı dinlemeliyiz, anlamalıyız, taraftarı dinlemeliyiz anlamalıyız ama son kararı biz vereceğiz"

Kulüpler Birliği

"Kulüpler Birliği'ndeki oylamada kapalı zarf usülü yapıldı. 4 büyük kulübün görüşü aynıydı. Halil Ünal Bey seçildi. İyi oldu, yapabilir mi, yapabilir. Ama biz Kulüpler Birliği'ni bu yapısından kurtarıp, içini doldurmalıyız. Ofisten ibaret kalmamalı. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi federasyon ile daha içerikli çalışmalıyız."


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS