"Endişeyle izliyoruz"

"Endişeyle izliyoruz"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, UEFA'dan TFF'ye Galatasaray ve Trabzonspor'un Avrupa kupalarında yer alacağına yönelik yazı gelmesiyle ilgili olarak, "Bütün gelişmeler oluyor. Hala endişeyle izliyoruz. Konu bir tek Galatasaray değil, konu Türk futboludur" dedi.

Emlak Konut GYO ile Varyap-Gap İnşaat ortak girişimi tarafından Ataşehir'de inşasına başlanan Metropol İstanbul projesinin satış ofisinin bahçesindeki klasik otomobil sergisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztürk, bugün gazetelerde UEFA'dan federasyona yazı geldiğini okuduğunu belirterek, "Ama bunun için Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı olarak yorum yapmam için TFF'nin bir açıklama yapmasını beklemem gerekir. Bu ilk günden beri hep yanlış anlaşıldı. Galatasaray'ın bütün söylemleri, bütün derdi Türk futbolu içindir. Bununla ilgili de TFF'nin mali genel kurulunda bir konuşma yapmayı düşünüyorum. Çünkü bu yaşadığımız süreçten çok ciddi dersler almamız gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Adnan Öztürk, mali genel kurulda federasyonun yapısını da konuşmak gerektiğini vurgulayarak, "Futbol artık bir endüstri ise TFF Mali Genel Kurulu'nda da şikeden, dosyalardan öte biraz da TFF'nin yapısını, masaya hep beraber yatırmamız lazım. Altyapılara, amatör kulüplere ne harcıyoruz, giderlerimizi, bütçelerimizi nasıl organize ediyoruz? Hatta onunla ilgili bir çalışma yapıyorum. TFF de diğer futbolda ileri gitmiş ülkelerin federasyonlarının rakamlarını yan yana koyacağım ki kamuoyu artık bu konuda yavaş yavaş tartışmaya
başlasın" ifadelerini kullandı.

-Beşiktaş'ın Türk Telekom Arena'yı kullanması konusu-

Öztürk, Beşiktaş'ın gelecek sezon Türk Telekom Arena Stadı'nı kullanması konusunda bir soru üzerine, bu konuda düşüncesinin başından beri net olduğunu belirterek, "Benim fikrim, hayır Arena'da olmayacaktır" dedi.

Galatasaray Kulübü'nde bu konuda demokratik oylama yapılacağını dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:

"Beşiktaş camiasına saygısızlık olarak kimse algılamasın ama konuşulan konu benim açımdan çok nettir. Galatasaray'da demokratik oylama yapılacaktır. Benim cevabım kesinlikle hayırdır. Bunun fiziken de manevi sebeplerle de olması mümkün değil. Bence bu konuyu zorlamamak lazım."

Öztürk, stadın inşaatında ölen işçiler için bir projesi olduğunu, Varyap Üst Yöneticisi (CEO) Erdinç Varlıbaş'tan bu konuyu talep edeceğini de söyledi.

-"Aybaba'ya canı gönülden başarılar diliyorum"-

Beşiktaş'ın Samet Aybaba'yı teknik direktörlüğe getirmesiyle ilgili bir soru üzerine Adnan Öztürk, Aybaba'ya başarılar diledi.

"Samet hocaya canı gönülden başarılar diliyorum" diyen Öztürk, "Camialar hep zor günlerinde, kendi çocuklarına sorumluluklar veriyorlar. Zor günler gelmesin diye kendi çocuklarımıza, camiamızda yetişen insanlara görev verirsek, camialar zor durumlara düşmeyecektir" dedi.

Öztürk, Lutfi Arıboğan'ın Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü olmasıyla ilgili olarak da "Kurumsallık, kurumsallık diye 4 senedir Galatasaray'da en çok konuşan benim. Kurumsallık için de çatının sağlam yapılması lazım. Arıboğan kardeşimiz Türkiye'deki en doğru isimdir ve başarılar diliyorum. Biz de yöneticiler olarak sonuna kadar yardımcı olacağız. Türkiye'de spor kulüplerinde, kurumsallığın yerleşmesi için Galatasaray önemli bir adım attı" diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS