Collina: "Ukrayna'nın golü geçerli olmalıydı"

Collina: "Ukrayna'nın golü geçerli olmalıydı"

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Hakem Komitesi Başkanı Pierluigi Collina, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Ukrayna-İngiltere maçındaki tartışmalı pozisyonda hakemlerin hata yaptığını kabul etti.

İtalyan Collina, basına yaptığı açıklamada, "Ukrayna'nın golü geçerli olmalıydı, hata yapılmıştır. Ancak birkaç santimetrelik bir hata vardır. Yazıldığı gibi 50 santimetrelik bir hata yoktur. Pozisyonda insan hatası vardır. Olmasa tabi ki daha iyi olurdu, ancak bu kadar çok maçın oynandığı uzun bir şampiyonada hakemler açısından tek sorun budur" dedi.

Maçta, İngiltere 1-0 öndeyken Ukraynalı Deviç'in vuruşunda topun çizgiyi geçtiği görülmüş, ancak pozisyonda hakem gol kararı vermemişti.

Bu arada grup maçlarından sonra 12 hakemden 4'ünün ülkelerine döndüğü ve Ukrayna-İngiltere maçını yöneten Macar Viktor Kassai'nin de ülkesine dönen hakemler arasında yer aldığı bildirildi.

Alman Wolfgang Stark, Hollandalı Bjorn Kuipers ve İspanyol Carlos Velasco Carballo'nun da ülkelerine döndüğü, kalan 7 maç için 8 hakemin Ukrayna ve Polonya'da kaldığı kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS