"Rooney sadece Manchester’de iyi oynuyor”

"Rooney sadece Manchester’de iyi oynuyor”

İngiltere Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Fabio Capello, İngiltere’nin Euro 2012’den elenmesinden Manchester United’ın golcüsü Wayne Rooney’yi sorumlu tuttu.

Capello, Rooney’nin “Capello başımızdayken kısıtlı İngilizcesiyle verdiği taktikler tercüme edildiğinde anlamını kaybediyordu” şeklindeki sözleri nedeniyle çok kızmıştı.


Ancak şimdiye dek susan Capello, İngiltere Milli Takım teknik direktörü Roy Hodgson’un yaptığı bazı açıklamalardan da cesaret alarak Rooney’ye ciddi suçlamalarda bulundu.


Roy Hodgson’un İtalya’ya karşı oynanan çeyrek final karşılaşmasında Rooney’nin hiç bir varlık gösterememesinin İngiltere’nin elenmesinde önemli bir rol oynadığını söylemesinin ardınan Capello da topa girdi.


Capello, “Son maçı seyrettikten sonra, Rooney’nin sadece İskoçca anladığını düşünüyorum. Çünkü sadece Sir Alex Ferguson’un İskoçca konuştuğu Manchester’de iyi oynuyor” dedi.


Capello’nun bu sözleriyle açık bir şekilde Rooney’nin kendisi hakkında yaptığı yorumlara misillemede bulundu.


Uzun bir süreden beri Capello’nun yardımcılığını yapan Italio Galbiati ise “Rooney nankör biri. Capello herkes tarafından anlaşılan ve saygıyı hak eden bir teknik direktördür. Futbolun sadece bir lisanı vardır: top. O bize ders veremez” diye konuştu.


Şimdi Capello’nun bizzat medya önünde kendisi hakkında yaptığı bu suçlamalara  Rooney’nin ne cevap vereceği merak ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS