Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın haberi yok!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın haberi yok!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bir açıklama yayınlayarak, Maliye Bakanlığı İstanbul Muhakemat Müdürlüğü'nün kendilerini bilgilendirmeden, Bakanlık adına "şike davası" kararının temyizine ilişkin başvuruda bulunduğunu ve olayın araştırıldığını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığı Muhakemat Genel Müdürlüğü Genel Müdürlüğü avukatları, mahkemenin şike davasıyla ilgili gerekçeli kararını açıklamasının ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı adına, gerekçeli karara itiraz etmek için verilen yasal süreyi durdurmak amacıyla mahkemeye "süre tutum" dilekçesi göndermesiyle ilgili açıklama yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Maliye Bakanlığı Muhakemat Genel Müdürlüğü İstanbul Muhakemat Müdürlüğü tarafından 659 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameden doğan vekalet yetkilerine
dayanılarak 'Gençlik ve Spor Bakanlığı adına' temyiz süresinin sona ereceği ihtimali göz önünde bulundurularak 03.10.2012 tarihli dilekçe ile ihtiyaten 'süre tutum' talebinde bulunulmuş, ayrıca 'E: 2011/63, K:2012/71 sayılı karar' temyiz edilmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ise bu başvurudan 9.10.2012 ve 15.10.2012 tarihli yazılarla bilgilendirilmiştir. Sürecin takibi Maliye Bakanlığı Muhakemat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup, adımıza vekaleten yapılan başvuru ile ilgili hususlar Gençlik ve Spor Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ile Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği tarafından incelenmektedir. Kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunarız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS