Beşiktaş'tan Ferrari açıklaması

Beşiktaş'tan Ferrari açıklaması

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., CAS'ın kararı gereği Matteo Ferrari'ye öndenmek üzere şirket mali tablolarında 8 milyon 157 bin 337 euro karşılık ayrıldığını bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., siyah-beyazlı kulüp ile İtalyan futbolcu Matteo Ferrari arasında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) görülen davanın sonucuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Şirketten, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen yazıda, CAS'ın dünkü kararıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Matteo Ferrari tarafından 03.08.2011 tarihinde yapılan başvuru kısmen kabul edilmiştir. Beşiktaş A.Ş., Matteo Ferrari'ye 7.256.641,95 Euro tutar ile bu tutara 11.07.2011 tarihinden itibaren tüm ödemelerin gerçekleştiği güne kadar işletilecek yıllık yüzde 5 faizi ile ödemesine, CAS tarafından bildirilecek tahkim masraflarının Beşiktaş A.Ş. tarafından ödenmesine, 25.000 CHF (İsviçre Frangı) tutarındaki yasal harcamalar ve diğer giderlerin Beşiktaş A.Ş. tarafından ödenmesine karar verilmiş, diğer tüm talepler reddedilmiştir."

Açıklamada ayrıca, söz konusu dava için şirket mali tablolarında 8 milyon 157 bin 337 Euro tutarında karşılık ayrıldığı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS