Sadri Şener'in şampiyonluk inadı

Sadri Şener'in şampiyonluk inadı

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 2010 - 2011 şampiyonluğu için mücadelesini şiddeti artırarak devam ettireceğini söyledi.

eşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'yı ziyaret etmek için gittiği hastanede kayarak düşen Sadri Şener, geçen hafta dizinden ameliyat geçirmişti. Evinde dinlenen Sadri Şener, takımın son performansını ve içinde bulundukları hukuki süreci Radyospor'a  değerlendirdi. Şenol Güneş'in, "Takımın performansı beni mutlu etmiyor. En az 20 puan almalıydık" sözlerini yorumlayan Şener: "Şenol Hoca doğru söylüyor. Takımdaki oyuncuları tek tek incelersen, geçmişlerine bakarsan bu takımın çok daha iyi yerlerde olması lazım. Ama bu sonuçta futbol. Böyle durumda olan başka takımlar da var. Zaten 8 maç geride kaldı ama kimse birbirinden kopup gidemedi. Hocaya katılıyorum o konuda." dedi.

"Artık geçmişe bakmamak, ders çıkarmak lazım"

Şener, Güneş'in, "Giden oyuncular en iyi oyuncularımızdı" söylemini değerlendirirken de, "Artık geriye bakmamak, ders çıkarmak lazım. Geçmiş bizi çok ilgilendirmiyor. Artık önümüze bakacağız. Mevcut çok iyi bir kadromuz var. Onu motive edip ligde en iyi dereceyi almamız lazım" ifadesini kullandı. Sadri Şener, Milli takımın son durumuyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Avrupa'da bir ülkenin grafiği sürekli yükselmiyor. 6 - 7 senelik dönemlerde düşüş yaşıyor. Biz de o dönemi yaşıyoruz herhalde. Tabi eğitimde, yetiştirmede fark var. Ama bundan sonraki yıllarda milli takıma hizmet edecek iyi ve genç bir nesil var. Yine eski halimize döneriz diye düşünüyorum. Ümitsizliğe kapılmamamız lazım."

"Biz hata yaptık mı gereken cezayı veriyorlar"

Milli Takım'a Trabzonspor'dan oyuncu alınmamasıyla ilgili tartışmaların geride kaldığını vurgulayan Başkan Şener, "Ben teknik adam değilim. Kulüp başkanıyım. Başka bir pencereden bakıyorum olaya. Onlar oldu geçti. Milli takımın en iyi şekilde olması en büyük arzumuz" dedi. Şener, Milli takıma oyuncu alınmamasının Federasyon'la ilişkilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığıyla ilgili olarak ise : "Olayı bu yönden hiç düşünmek istemiyorum. Delegeler oylarını verdikten sonra işleri bitmiyor. Eleştiri tabi olacaktır. Bu eleştiriler olacak ki; federasyon daha hareketli hale gelebilsin. Bundan sonra yanlış olursa yine söyleyeceğiz. Biz hata yaptık mı zaten gerekli cezaları veriyorlar. Sürdürdüğümüz mücadelede haklı olduğumuzu biliyoruz." diye belirtti.

"Mücadelem şiddeti artarak devam edecek"

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) başvurularıyla ilgili sürecin devam ettiğini de vurgulayan Şener, şunları söyledi: "16 Kasım'da Lozan'daki bu konuda tecrübeli bir avukatla randevumuz var. Benden kimse şunu beklemesin; 'Bu iş artık sulandı, Sadri bey ve yönetim artık pes eder'. Bütün söylemler o doğrultuda çünkü. O benden beklenmesin. Mücadelem şiddeti artarak  devam edecek. Küçük bir kaza geçirmiş olabiliriz ama bu bir takım şeyleri de engellemez. Sonuna kadar gideceğim ki benden sonra tarih, 'Sadri Şener başkanlığı döneminde şunu eksik yaptı' demesin. Onun için çalışıyorum. Şiddeti derken tabi hukuki şiddeti artırmaktan bahsediyorum. Kavga şiddeti değil tabi. 'Şunu unutayım, es geçeyim' diye bir şey olmayacak asla."

"Gençlerin önünü kesmemek lazım"

Trabzonspor Başkanı Şener, 2013'teki kongrede aday olmayacağıyla ilgili açıklamasının ardından başlatılan spekülasyonlara da değinerek, "Özel bir durum olmazsa genç arkadaşların bulunması lazım diye düşünüyorum. Sadece kulüp başkanlığı için değil, başka makamlara da o kadar uzun yıllar talip olanlar oluyor ki, arkadan gelen gençlerin önünü kesiyorlar. O anlamda söyledim o sözü. 1.5 yıl uzun bir süre, insanın başına bir sürü şey geliyor" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS