"Hedeflerimiz için savaşacağız"

"Hedeflerimiz için savaşacağız"

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, övgü almanın güzel olduğunu, ama bu övgünün abartıldığını düşündüğünü, sonuçta bir maç kazandıklarını söyledi.

Teknik direktör Mehmet Özdilek, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 47 maçtır yenilmeyen bir takımı yenmenin takımın öz güveni açısından önemli olduğunu belirtti.

İyi futbolla kazanmanın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Özdilek, savunma yaparak Kadıköy'den puan almanın mümkün olmadığını, bu nedenle oyun anlayışlarını topun rakip sahada bulunması üzerine kurduklarını kaydetti.

Haklı bir galibiyet aldıklarını ifade eden Özdilek, "Övgü almak güzel, ama bu övgünün abartıldığını düşünüyorum. Sonuçta bir maç kazandık. Kazandığımız için mutluyuz. Bugün itibarıyla başardığımız hiçbir şey yok. Önümüzde uzun bir maraton var" dedi.

Bu süreçten sonra işlerinin daha zor olduğunu vurgulayan Özdilek,

"Hedef takım konumuna gelmek, işimizi biraz daha zorlaştıracak. Ama bu zorluğu aşabilecek oyuncu grubum var. Oyuncu kalitem buna müsait. Önümüze gelecek her türlü hedefe sonuna kadar gitmek için mücadele edeceğiz. 4 haftadır kazanan bir takım olmak çok önemli ve mutluluk verici. Bizim asıl amacımız oyun ve skor istikrarını korumak" diye konuştu.

Zor kaybeden ve kazanmayı alışkanlık haline getirmeyi amaçlayan bir takım olmayı istediklerini belirten Özdilek, bireysel ve takım olarak eksikliklerinin bulunduğunu, bu eksiklikleri gidermek için çaba gösterdiklerini vurguladı.

9 haftalık lig periyotunda ortaya koydukları oyun ve aldıkları puan ortalamasının beklenilenin üstünde olduğunu hatırlatan Özdilek, bu tabloyu bu kadar çabuk yakalamayı tahmin etmediğini, bu istikrarı ileriye taşımanın önemli olduğuna dikkati çekti.

Gazetecilerin "Taraftarın şampiyonluk beklentisi oluşmaya başladı" şeklindeki yorumu üzerine Özdilek,

"Şampiyonluk için çok erken. Çok da hayalci olmamak lazım. Gerçekçi hedeflere soyunmak lazım. Önümüze gelebilecek her türlü hedefe hazırlıklıyız. Bunun için savaşacağız" dedi.

Mehmet Özdilek, sosyal medyada yer alan ve kendisinin güldüğü sırada çekilen fotoğrafla ilgili ise şöyle konuştu:

"Aykut Kocaman benim çok sevdiğim bir arkadaşım. İnsan olarak örnek göstereceğim bir arkadaşım. İnsanların sosyal medyada 'abes' fikirler ortaya koyduklarını söylediler. Bunu üzülerek karşıladım. Sonuçta bir takım kazanacak, bir takım kaybedecek. Kaybeden bir takımın hocasına bu tür yakıştırmaları insani bulmuyorum. Orada suratımızda tebessüm oldu. Tabi ki Fenerbahçe gibi bir takımı yenerken ağlamayacağız, güleceğiz. Ama bunu farklı boyutlara çekip bizi alet etmeleri kırıcı oldu, hoş olmadı. Ne Aykut hoca öyle bir insan ne de ben böyle bir insanım. İnsanlar düşünceleri sosyal medya aracılığıyla farklı yerlere çekmeye çalışıyor. İnsanların kendi fikirlerini başka fikirlerle bütünleştirip 'böyle düşünüyorlarmış' gibi ifade etmeleri etik değil. Hepimiz bu camianın içinde olan insanlarız. Birimiz kazanacağız, birimiz kaybedeceğiz. Doğal olarak Aykut hoca üzülecek. Kazanan bir teknik adam da oturup ağlayacak gibi bir düşünceye sahip olmak mantıklı değil. Kendi adıma üzülüyorum."

Antalyaspor taraftarına da teşekkür eden Özdilek,

"Fenerbahçe maçının ardından bizi havalimanında çok sayıda taraftar karşıladı. Konvoyla 2 saatte tesislere girebildik. Taraftara her zaman ihtiyacımız var. Onlara büyük iş düşüyor. Trabzonspor maçında stadın dolacağına inanıyorum" diye konuştu.

Özdilek, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın karşılaşacakları Eyüpspor maçına motive olduklarını anlatarak, bu tür müsabakaların sürprize açık olduğunu ve hatayı kabul etmediğini kaydetti. Özdilek, Eyüpspor'u yenerek Türkiye Kupası'ndaki iddialarını sürdürmeyi istediklerinin altını çizdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS